جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 92750 زمان انتشار : 01 دی 1394 14:43:00

واکنش حسن معجونی به یک شیوه‌ی انتخاب

حسن معجونی معتقد است، سیستمی که برای انتخاب آثار در جشنواره‌ی تئاتر فجر اجرا می‌شود، برخورنده است.
واکنش حسن معجونی به یک شیوه‌ی انتخاب

 به گزارش سينماخبر، این بازیگر و کارگردان  بیان کرد: سیستمی که در جشنواره‌ی تئاتر فجر برای انتخاب آثار به کار می‌رود شاید برای خیلی‌ها مشکلی نداشته نباشد ولی برای من برخورنده است، بنابراین دلیلی برای شرکت در آن نمی‌بینم.


معجونی که مدتی قبل مشغول تمرین در نمایش «سوراخ» به کارگردانی جابر رمضانی بود که بعد متوجه شد برای بخش‌ تازه‌های تئاتر متقاضی حضور است، گفت: به نظر می‌رسد در یک سطح مشخصی از کار نیاز نیست به این شکل و برای همه، ارزیابی کیفی در جشنواره‌ی تئاتر فجر انجام شود.

او در پاسخ به اینکه به هرحال در جشنواره‌های مختلف از جمله فیلم، یک هیات مسئولیت انتخاب آثار را برعهده دارد و چنین روندی طبیعی است، اظهار کرد: در همان جشنواره‌های فیلم هم به هر ترتیب بسیاری از فیلمسازان سبک مخصوص خود را دارند و مسئله‌ی مهم در جشنواره‌ی تئاتر فجر این است که با آگاهی از همین مطلب، می‌توان ارزیابی را از روی متن انجام داد و برهمان اساس تصمیم گرفت. این برخورنده می‌شود که یک گروه پس از پذیرش متن، نمایش خود را تمرین ‌کند و بعد از دیدن اجرا، گروهی کار را رد ‌کنند.

معجونی با بیان اینکه هیچ گاه برای حضور در فستیوالی اعلام آمادگی نمی‌کند و این فستیوال است که باید دعوت را انجام دهد،‌ گفت: این مسئله دلایل جزئی زیادی دارد، ولی به طور کلی خیلی اهل جشنواره نیستم و فکر می‌کنم جایم در جشنواره نیست، چون نیازی به جایزه ندارم و تاثیری در روند کارم ندارد.

او ادامه داد: این موضوع در سینما هم برایم به همین شکل است و حتی می‌توانم بگویم بدتر هم هستم، چون به هرحال به تئاتر عِرق دارم و خود را بیشتر از هر چیزی تئاتری می‌دانم.
منبع:ايسنا

کلمات کلیدی: حسن , معجونی ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011