جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 91 زمان انتشار : 01 خرداد 1390 11:05:00

انيميشن ايران نيازمند آموزش تخصصي است

در اولين دوره فشرده آموزش انيميشن استان ها حوزه هنري، پنج تخصص كات اوت، انيميشن خلاق، انيميشن عروسكي، سه بعدي ديجيتال و دو بعدي پيپر در سطح مقدماتي به 65 دانشجو آموزش داده مي‌شود.
انيميشن ايران نيازمند آموزش تخصصي است

به گزارش سايت سينما خبر، علیرضا معراجی معاون آموزش مرکز انیمیشن حوزه هنری، درباره این دوره های آموزشی گفت : آموزش انيميشن در دنياي امروز كاملا تخصصي است، اما ما در ايران علي‌رغم برخوردار بودن از امكانات بالقوه براي ساخت انيميشن‌هاي خوب با ضعف آموزش روبه رو هستيم.

 

معراجي افزود: تداوم ضعف در آموزش سينماي انيميشن ممكن است باعث شود در سال‌هاي آينده سينماي انيميشن تركيه و پاكستان از سينماي انيميشن ايران جلو بيفتند.

 

وي گفت: لازم است با آموزش تخصصي انيميشن، فراهم نمودن زمينه مناسب براي عرضه انيميشن‌هاي ايراني در بازارهاي جهاني و ايجاد ارتباط با سينماي انيميشن دنيا و افزايش تعامل و شركت در ورك شاپ‌هاي بين‌المللي، سطح تكنيك انيميشن ايران را ارتقا دهيم تا شرايط استفاده از توان بالقوه و ايده‌ها و استعداد ويژه‌اي كه در اين عرصه هنري داريم، فراهم شود.

وي با اشاره به اين كه امروز سينماي انيميشن بازار رسانه‌اي خوبي در دنيا دارد، افزود: ضعف ما در اين زمينه متوجه هنرمندان نيست بلكه امكانات كم و بي‌توجهي به آموزش تخصصي ضعف ما است. اميدوارم كه مركز مطالعات و توليدات فيلم انيميشن حوزه هنري با برگزاري چنين كارگاه‌هايي بتواند تيم‌هاي بزرگ و تخصصي و توليد انيميشن را در استانهاي كشور فعال كند.

وي توضيح داد: در كارگاه 10 روزه‌اي كه برگزاري آن در مركز مطالعات و توليدات فيلم انيميشن حوزه هنري از نيمه گذشته است هر استاد يك پروژه توليد انيميشن را از ابتدا تا انتها با دانشجويان مي‌گذرانند، همچنين در كنار اين كارگاه تخصصي30ساعته، دانشجويان هر پنج دوره، دروس مباني انيميشن را نيز مي‌گذرانند.

معراجي در پايان گفت: اولين دوره كارگاه‌ها در در سطح مقدماتي در حال برگزاري است و اميدوارم در آينده اين دوره را در سطح متوسط و پيشرفته نيز برگزار كنيم.

وي افزود: احمد سفلايي، ابراهيم (ماني) وطن دوست، مهدي خرميان، الهام دوست حقيقي و علي صميمي‌زاد اساتيد اين دوره از كارگاه هاي انيميشن هستند.

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011