جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 86 زمان انتشار : 01 خرداد 1390 10:50:00

اعتلاي تئاتر دانشجويي نيازمند همدلي و خرد جمعي است

دبير چهاردهمين جشنواره بين‌اللمللي تئاتر دانشجويي ضمن تشريح مشكلات اين حوزه، گفت:اعتلاي تئاتر دانشجويي نيازمند همدلي و خرد جمعي است.
اعتلاي تئاتر دانشجويي نيازمند همدلي و خرد جمعي است

به گزارش سايت سينما خبر، مراسم اختتاميه چهاردهمين جشنواره بين‌اللمللي تئاتر دانشگاهي ايران، ديروز برگزار و اسامي برگزيدگان آن اعلام شد.
در اين مراسم ابتدا خواجه سروري معاون فرهنگي وزير علوم تحقيقات و فناوري طي سخناني اظهار داشت: تئاتر دانشگاهي براي كشور فرصت بوده و نقطه‌اي است كه توانايي‌هاي دانشگاهيان را در اين حوزه به نمايش مي‌گذارد تا در خدمت اهداف بزرگ ملت ايران قرار گيرد.
همچنيين جواد روشن دبير چهاردهمين جشنواره بين‌اللمللي تئاتر دانشگاهي ايران در اين مراسم گفت: در فضاي تئاتر دانشگاهي به تربيت نيروي انساني بي‌توجهي شده و تلاش درخوري نكرديم و گاهي در پي‌آن هستيم كه آتش را از اول كشف كنيم.
وي افزود: نبايد سرخوش وضع موجود بود و همه بايد در پي اعتلاي تئاتر دانشجويي باشيم و اعتلاي تئاتر دانشجويي نيازمند همدلي و خرد جمعي است و من مسئوليت كمبود‌ها و ايراد‌هاي چهاردهمين اختتامييه جشنواره تئاتر بين‌اللمللي دانشجويي ايران را مي‌پذيرم.
چهاردهمين جشنواره بين‌اللمللي تئاتر دانشگاهي گفت:كمبود‌هاي ديگر در عرصه هنر تئاتر را مي‌پذيرم براي اينكه معتقد هستم ساده‌ترين راه نپذيرفتن مسئوليت است بي‌شك هنر تئاتر رشد نخواهد كرد اگر همه ما تمرين مسئوليت نكنيم.
همچنين در اين مراسم با نمايش نماهنگي از زنده‌ياد «جواد ذوالفقاري» پژوهشگر و كارگردان پيشكسوت تئاتر و تئاتر عروسكي كه اردبيهشت امسال درگذشت قدراني شد و از همسر و فرزندش تجليل شد.
علاوه بر اين شركت‌گنندگان در اين مراسم به ياد هنرمندان فقيد تئاتر مانند مهين شهابي و عباس اميري و براي اداي احترام نسبت به آنان يك دقيقه سكوت كردند.

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011