جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 83209 زمان انتشار : 17 اردیبهشت 1394 11:41:00

تدارك گسترده«راديو»براي نمايشگاه«كتاب»

شبكه هاي مختلف راديويي تدارك ويژه و گسترده اي را براي پوشش رسانه اي نمايشگاه بين المللي كتاب ديده اند .
تدارك گسترده«راديو»براي نمايشگاه«كتاب»

به گزارش سینماخبر، شبكه هاي راديويي با آغاز بيست و هشتمين نمايشگاه بين المللي كتاب توليد و پخش برنامه هاي متنوعي را در نظر گرفته اند .

شبكه هاي راديويي ايران،سلامت،فرهنگ،ورزش،تهران و قرآن با راه اندازي غرفه هاي متعدد در سطح نمايشگاه تهران ، علاوه بر برقراري ارتباط مستقيم با علاقه مندان ، با دعوت از فرهيختگان ،استادان و مسئولان شركت كننده در نمايشگاه ، آخرين وضعيت حاكم بر فضاي كتاب و كتاب خواني را بررسي و تحليل مي كنند .

بر اين اساس غرفه شبكه راديويي ايران،واقع در حد فاصل شبستان وستاد اجرايي، با برنامه «چراغستان» در زمان برگزاري نمايشگاه به صورت ويژه اي 45 دقيقه اي روي آنتن مي رود .

اين برنامه ساعت 11:30 آغاز و در آن با نويسندگان، ناشران و حتي هنرمندان و شاعران حاضر در نمايشگاه كتاب گفتگو مي شود .

برنامه «بهار كتاب» هر روز ساعت 18:30 به صورت زنده روي آنتن مي رود و جمع بندي اتفاقات و اطلاع رساني برنامه هاي يك روز نمايشگاه را مي پردازد .

برنامه «لحظه هاي آسماني در ايام نمايشگاه كتاب از كارشناسان مذهبي و ديني بهره مي گيرد و «شناسا» كه برنامه اي گفتگومحور است به مسايل مختلف در حوزه هاي اجتماعي، محيط زيست، فرهنگ و... بر پايه نمايشگاه كتاب مي پردازد .

برنامه «صفر و يك» هر روز ساعت 16:30 از اين شبكه روي آنتن مي رود و دنياي ديجيتال و امكانات جديد نرم افزاري و كتاب هاي حوزه آي تي در نمايشگاه را معرفي مي كند. همچنين برنامه «اقتصاد روز» نيز كه هر روز ساعت 17:15 روي آنتن مي رود شامل مباحث اقتصادي است كه در اين ايام مباحث مرتبط با نمايشگاه كتاب را مورد بررسي قرار مي دهد .

«مسابقه دو راهي»، «زير گنبد كبود»، «جمعه ها با راديو» و «اينجا ايران است» نيز در روزهاي پنجشنبه و جمعه ويژه نمايشگاه كتاب روي آنتن مي روند .

«تريبون آزاد» برنامه اي است كه در آن مهمترين مسايل جامعه با مردم به اشتراك گذاشته شده است .

برنامه «كتاب و كودك» كه در آن به موضوعات مختلف كتاب براي كودكان پرداخته مي شود از ديگر فعاليت هاي راديو در نمايشگاه كتاب است

غرفه شبكه راديويي سلامت واقع در جنب ستاد نمايشگاه، علاوه بر تهيه گزارش هاي متعدد در موضوعات معرفي كتب و انتشارات فعال در حوزه سلامت كه در خلال تمام برنامه هاي شبكه پخش مي شود ، به صورت رايگان و با مشاركت بسيج جامعه پزشكان كشور اقدام به انجام رايگان آزمايش غربالگري (تست قند خون،فشار خون و وزن)براي علاقه مندان مي كند .

شبكه راديويي فرهنگ همه روزه و از ساعت 14 الي 16 به صورت زنده در برنامه صداي كتاب و در سراي اهل قلم با دعوت از مسئولان ، فعالان حوزه نشر و كتاب ،نويسندگان،و نفرات برتر در اين حوزه آخرين رويدادها را اطلاع رساني مي كند .

همچنين در ساعات ديگر نيز اين برنامه با استفاده از تهيه كنندگان و برنامه سازان اقدام به برنامه سازي در خصوص مهمترين اتفاقات نمايشگاه بين المللي كتاب خواهد كرد . شبكه راديويي ورزش از ساعت 10 الي 11 در برنامه يار مهربان و در سراي اهل قلم آخرين تازه هاي نشر در علوم ورزشي را به صورت زنده معرفي مي كند  . گفتگو با مولفين و مترجمان معرفي آثار جديد از اهم موضوعات اين برنامه است .


منبع:پایگاه اطلاع رسانی صدا و سیما

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011