جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 82 زمان انتشار : 01 خرداد 1390 09:53:00

وزير ارشاد: بودجه تئاتر امسال متفاوت است

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي از بهتر شدن بودجه تئاتر امسال خبر داد و گفت: رئيس جمهور نيز قول دادند كه امسال در اختصاص بودجه فرهنگي، سال گذشته را جبران كنند.
وزير ارشاد: بودجه تئاتر امسال متفاوت است

به گزارش سايت سينما خبر، سيد محمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در گفت‌و‌گويي، تئاتر را هنري اصيل و مردمي توصيف كرد و گفت: تئاتر هنري اصيل و ماندگار است كه هميشه در مسائل فرهنگي، اجتماعي و سياسي نيز تاثيرگذار بوده است.
حسيني با اشاره تاثير هنر تئاتر در ساخت فرهنگ، امور و رفتار عموم مردم يادآور شد: هرچه محتواي آثار ارائه شده غني‌تر باشد كارهاي ارائه شده نيز فاخر و ماندگارتر خواهد بود، بنابراين مضمون تئاتر نيز بايد به شكلي باشد كه مورد نياز جامعه بوده و افراد بيشتري بتوانند از آن استفاده كنند.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ادامه با تاكيد بر اين موضوع كه اجراي تئاتر نبايد محدود به قشري از خواص جامعه باشد، افزود: ما تاكيد داريم كه جمع بيشتري از مردم در طبقات مختلف بايد بتوانند از تاثيرات مثبت و ارزشمند هنر تئاتر بهره گيرند و به همين منظور اجراهاي خياباني تئاتر در راستاي هرچه عمومي تر شدن اين هنر ارزشمند و فرهنگ ساز در مكان هايي همچون محوطه‌هاي باز مجموعه تئاتر شهر، تالار محراب، خانه هنرمندان، تالار مولوي و ... آغاز شده كه خود مي‌تواند گامي موثر براي عمومي‌تر شدن اين هنر مردمي باشد.

کلمات کلیدی: تئاتر، بودجه ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011