جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 79006 زمان انتشار : 11 بهمن 1393 16:57:00

حذف 9 شبكه راديويي براي چابك كردن راديو

معاون صدا درباره علل حذف راديو كتاب گفت :با راهبردهاي جديد چه از حيث گستردگي جغرافيايي و چه از حيث كمي و كيفي پرداخت به كتاب بهتر خواهد شد .
حذف 9 شبكه راديويي براي چابك كردن راديو

به گزارش سينما خبر؛ نسرين آبرواني معاون صداي رسانه ملي درباره ادغام كانال كتاب با شبكه فرهنگ توضيح داد: مسأله كتاب و كتاب‌خواني و ترويج فرهنگ مطالعه كه از موضوعاتي است كه رهبر فرزانه انقلاب بر آنها تاكيد كردند و اين موضوع همواره نصب‌العين مديران سازمان صدا و سيما بوده و هست و امروز بيش از هر زمان ديگري بر آن تأكيد مي‌كنيم .

 

تأثير منفي راديو كتاب در شبكه‌هاي ديگر

 

وي افزود: بعد از بررسي‌هاي كارشناسانه مشخص شد راديو كتاب بعد از دو سال فعاليت نه تنها در جذب مخاطب موفق نبوده است ، بلكه بر روند پرداختن به مسأله كتاب در شبكه‌هاي ديگر راديو تأثير منفي گذاشته است .

معاون صدا تصريح كرد: بر اساس نظرسنجي‌هاي سازمان صدا و سيما ميزان مخاطب اين كانال راديويي كه فقط در تهران پخش مي‌شد كمتر از سه دهم درصد بوده  است كه اين ميزان در آمار مخاطبان يك شبكه راديويي نزديك به صفر محسوب مي‌شود. از سوي ديگر، به دليل وجود اين راديو ديگر شبكه‌هاي سراسري و عمومي كه ميزان چشمگيري از مخاطبان راديو را زيرپوشش گرفته‎اند خود را از پرداختن به مسأله مهم كتاب بي‌نياز مي‌ديدند.

 

با نظر رئيس سازمان صدا و سيما قرار بر حذف يا ادغام 9 كانال شد

 

آبرواني يادآوري كرد : با توجه به سياست‌هاي جديد ابلاغ دستور رئيس سازمان صدا و سيما مبني بر چابك‌سازي و ارتقاي كيفيت برنامه‌هاي راديويي و نيز بعد از بررسي شبكه‌هاي مختلف راديويي و مقايسه هزينه با بازدهي همه بخش‌ها تصميم بر اين شد كه 9 كانال راديويي از جمله كانال كتاب كه به هيچ‌وجه در انجام دادن مأموريت‌هاي محوله موفق نبوده‌اند حذف ، يا در شبكه‌هاي ديگر ادغام شوند و فركانس آن‌ها به صورت تخصصي به شبكه‌هاي پرمخاطب محول شد تا ميزان تأثير موضوعات آن راديوها بيشتر و برنامه‌سازي درباره آن مأموريت‌ها، حرفه‌اي تر و دقيق‌تر انجام شود.

وي با بيان اين كه در حال حاضر موضوع كتاب در چند شبكه راديويي به خصوص شبكه فرهنگ  به آن تأكيد شده است، ادامه داد: شبكه‌ها به فراخور مخاطبان خود موظفند به معرفي كتاب‌هاي آن حوزه، تعامل با سازمان‌ها و نهادهاي مربوط، انتشارات مختلف و كارشناسان و نويسندگان آن حوزه بپردازند.

 

راهبردي مؤثرتر براي پرداخت به مسأله كتاب

 

معاون صدا تأكيد كرد: يقيناً راهبرد تعيين شده براي پرداختن به مسأله كتاب در صداي جمهوري اسلامي ايران بسيار مؤثرتر از وجود كانال كتاب خواهد بود و دامنه گسترده‌تري را چه از حيث گستردگي جغرافيايي با توجه به اين كه راديو كتاب فقط در شهر تهران دريافت مي شود و چه از حيث كمي و كيفي در برخواهد گرفت.

آبرواني اذعان كرد: دغدغه اصحاب فرهنگ و رسانه‌ها در اين موضوع كاملاً محترم و درك شدني است و اينجانب اطمينان مي‌دهم كه موضوع كتاب نه تنها در افق آينده راديو كمرنگ نشده است ، بلكه با تأكيد و جديت بيشتري  درنظر قرار خواهد گرفت و با ساز و كارهاي حرفه‌اي و كارشناسانه به نحو احسن به آن پرداخته خواهد شد.

 

اطلاع‌رساني برنامه‌هاي ادبي راديو در آينده نزديك

 

وي در پايان اعلام كرد: بديهي است در آينده نزديك برنامه‌هاي راديو در موضوع كتاب و كتابخواني اطلاع رساني خواهد شد

منبع:مهر

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011