جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 66964 زمان انتشار : 16 اردیبهشت 1393 15:10:00

نقش بي‌بديل صداوسيما در اقتصاد مقاومتي

وزير امور اقتصادي و دارايي گفت :دست‌يابي دولت به سياست‌هاي اقتصادي و اقتصاد مقاومتي بدون مساعدت رسانه ملي امكانپذير نيست.
نقش بي‌بديل صداوسيما در اقتصاد مقاومتي

به گزارش سينماخبر، راسانه ملي دكتر طيب‌نيا وزير امور اقتصادي و دارايي در سي و ششمين جلسه افق رسانه در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صداوسيما برنامه‌ها و سياست‌هاي اقتصادي دولت در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي را تشريح كرد .

وي به شرايط كنوني كشور اشاره كرد و گفت: دشمنان انقلاب اسلامي با توجه به اينكه در دوران جنگ تحميلي نتوانستند به اهداف خود برسند امروز در عرصه اقتصادي تمام قد به نبرد عليه ما پرداخته‌اند و با تحميل تحريم‌هاي ظالمانه قصد دارند كه اراده ملت ما را در هم بشكنند.

وي ضمن قدرداني از زحمات مديران و كاركنان رسانه ملي در تحقق اهداف و سياست‌هاي اقتصادي دولت اظهار داشت: امروز قدرت رسانه ملي صدها برابر بيشتر از قدرت‌هاي سرد است و صداوسيما موثرترين رسانه‌اي است كه مي‌تواند دولت و ملت را در جهت پيشبرد اهداف نظام راهبردي كند.

دكتر طيب‌نيا در بخش ديگري از سخنانش با تاكيد بر اينكه اگر هوشمندانه و با تدبير آنچه كه مقام معظم رهبري درخصوص سياست‌هاي اقتصادي كشور تصويب فرمودند عمل كنيم و از فرصت‌ها بهره گيريم در بسته‌هاي اقتصادي كشور مي‌توانيم موفق باشيم گفت:با توجه به اينكه اين دهه دهه پيشرفت و عدالت نامگذاري شده و امسال را نيز مقام معظم رهبري سال اقتصاد و فرهنگ تعيين فرمودند  صداوسيما با ايجاد وفاق عمومي در شكل‌گيري برنامه‌هاي اقتصادي دولت مي‌تواند نقش اساسي ايفاء كند .

وزير امور اقتصادي و دارايي كشورمان در بخش ديگري از صحبت‌هايش ضمن گزارش جامع و مبسوطي از مسائل و مشكلات اقتصادي كشور طي سال‌هاي 90، 91 و 92 به تلاش دولت جديد براي مهار تورم ايجاد فضاي كسب و كار مناسب، اشتغال براي جوانان، حمايت از بنگاه‌هاي اقتصادي زود بازده، بهره‌گيري و تعميم درآمدهاي مالياتي و قطع وابستگي كشور به درآمدهاي نفتي پرداخت و گفت: در اين مقطع حساس و حياتي كشورمان لازم است كه به عوامل ريشه‌اي اقتصادي بطور جدي پرداخته شود و تمام تلاش دولت تدبير و اميد اين است كه تكيه به درآمدهاي نفتي نداشته باشد و فرهنگ ماليات را در جامعه نهادينه كند.

وي در همين باره افزود:همه تلاش ما اين است كه به جاي خام فروشي نفت، آن را به محصولات و فرآورده‌هاي نفتي و گازي تبديل و صادر كنيم كه در اينصورت اين نوع درآمدها درآمدهاي پاك و فزاينده اي براي كشور خواهند بود.

وي با تاكيد بر اينكه بهبود فضاي كسب و كار، توسعه نظام تامين مالي كشور و توسعه بخش خصوصي از سياست‌هاي بسيار گسترده اقتصادي دولت تدبير و اميد است گفت: در حال حاضر برنامه‌ريزي‌هاي اقتصادي وزارت امور اقتصادي و دارايي تنظيم كردن سياست‌هاي كلان اقتصادي براساس منويات مقام معظم رهبري است كه عمليات‌هاي لازم را بصورت زمان‌بندي شده مشخص كرده‌ايم.

وي در رابطه با موضوع ماليات در كشور گفت: تامين مالي دولت و كشور بطور مستقل بدور از وابستگي‌هاي درآمدي به نفت به درآمدهاي مالياتي در آينده معطوف خواهد شد و ذا در اين رابطه يك طرح جامع مالياتي را تنظيم و تديون كرده‌ايم و راهكارهاي لازم شناسايي شده كه اين طرح تا پايان سال 94 عملياتي خواهد شد و در واقع يك طرح سيستم مالياتي نوين و مدرن است.

وزير امور اقتصادي و دارايي كشورمان همچنين يكي از درآمدهاي كلان كشور را در برنامه‌ اقتصادي دولت تدبير و اميد استفاده از منابع مالياتي خارجي عنوان كرد و خاطرنشان كرد كه اين منابع امسال به 60 ميليارد دلار افزايش خواهد يافت .

دكتر طيب‌نيا در پايان صحبت‌هايش با قدرداني از برنامه‌سازان و مديران بخش‌هاي مختلف شبكه‌هاي راديويي و تلويزيوني با اشاره به اينكه خود نيز سال‌هاي اول پس از انقلاب از همكاران رسانه ملي در صداوسيماي اصفهان مشغول به خدمت بوده گفت: امروز خوشبختانه مديران و كاركنان زحمتكش، انقلابي و مسلمان در رسانه ملي مشغول به تلاش و فعاليت هستند كه مي‌توانند دولت را در سياست‌ها و برنامه‌ريزي‌هاي اقتصادي بسيار كمك كنند.

وي سپس خطاب به مديران و برنامه‌سازان صداوسيما از آنها خواست كه در برنامه‌هاي راديويي و تلويزيوني به موضوع توليدات داخلي بيشتر بپردازند و در برنامه‌هاي خود مصرف‌زدايي توليد كالاي داخلي، تغيير از مصرف محوري، آموزش بازاريابي كالاهاي توليد داخلي، ترويج شيوه‌هاي نوين توليد را مدنظر قرار دهند.

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011