جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 66436 زمان انتشار : 06 اردیبهشت 1393 09:56:00
اختصاصي// ضیاء‌الدین دری:

مسير نادرست سينماي انتقادي/ نقطه اتصال فرهنگ و اقتصاد کجاست؟

نشان دادن اتومبيل هاي چندصد ميليوني مبناي فرهنک و ارزش قرار مي گيرند در حالي عموم مردم از اين فرهنگ به دور هستند.
مسير نادرست سينماي انتقادي/ نقطه اتصال فرهنگ و اقتصاد کجاست؟

به گزارش خبرنگار سينما خبر؛ در بخش پاياني برنامه "هفت" که شب گذشته از آنتن شبکه سه سيما پخش شد؛ ضیاء‌الدین دری کارگردان تلويزيون در خصوص "اقتصاد و سينما" به گفتگو پرداختند که بدين ترتيب است:

دري با بيان اينکه بايد اقتصاد مقاومتي را در سال گذشته درک مي کرديم گفت: تا کنون چيزي که از بحث اقتصاد مقاومتی می‌خواستیم محقق نشده و قبل از آن نیز بحت سبک زندگی مطرح شد و این شعارهای سال مکمل هم هستند؛ که بايد عملي و محقق گردند.

کارگردان "کلاه پهلوي" درباره فرمايشات رهبري گفت:طبق سخنان رهبري بايد به صورت اصولي بر روي مسائل کلان کشور کار شود و نقطه اتصال فرهنگ و اقتصاد کجاست؟

دري با اشاره به نداشتن امکانات کاري تصريح کرد: قدري بايد تامل کرد و به اين پرسش پاسخ بدهيم، که آیا توانسته ایم از نیروی انسانی حوزه فرهنگ و هنر استفاده کنیم؟ به علت عدم وجود شرايط و امکانات لازم همه ي سطوح فرهنگي کشور توسط بخش دولتي اداره مي شود و بخش خصوصي کم تحرک شده و فضا براي مانور دادن ندارد. دولت تا زماني که از بخش خصوصي حمايت نکند کاري توسط اين گروه انجام نمي گيرد.

وي در خصوص پرداختن به مسائل نادرست زندگي در فيلم هاي سينمايي بيان کرد: گاهي اوقات فيلمسازهاي ما عقده سازي مي کنند و به جاي ترسيم يک فرهنگ درست و بجا؛‌ ناهنجاريها و زندگي غلط در جامعه را به تصوير مي کشند، به عنوان نمونه نشان دادن اتومبيل هاي چندصد ميليوني  مبناي فرهنک و ارزش قرار مي گيرند در حالي عموم مردم از اين فرهنگ به دور هستند. سينماي انتقادي و اجتماعي ما مسير اشتباهي را انتخاب کرده و بايد روي اصول درست زندگي کردن قدم بگذارد تا دچار سرگرداني و سياه نمايي نشويم.

اين کارگردان در پايان درباره محوريت شعار امسال توضيح داد: نامگذاري امسال بيانگر اين است که مسائل اقتصادي تا چه ميزان از اهميت زيادي در کشور برخوردار است و زمان آن فرا رسيده که سهم ِفرهنگ از اقتصاد گرفته شود و توسعه ي فرهنگ عملي شود.


OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011