جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 65963 زمان انتشار : 27 فروردین 1393 15:25:00
اختصاصي// پوریا جاویدپور؛

"شرف خانواده ی فاضل"، بی شباهت به "اجاره نشینها"ی داریوش مهرجویی نیست

اگر نگاه و حرفم نوعی بلندپروازی نباشد، باید بگویم، فیلم "شرف خانواده ی فاضل" تصویر دوباره ای از فیلم "اجاره نشینها" ی داریوش مهرجویی است.
"شرف خانواده ی فاضل"، بی شباهت به "اجاره نشینها"ی داریوش مهرجویی نیست

پوریا جاویدپور، کارگردان فیلم "شرف خانواده ی فاضل" در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار سینما خبر، عنوان کرد: این دومین کار تصویریم است و کار اولی که ساختم نامش "آخرین اخطار" کار پلیسی بود و سه سال پیش این کار را برای شبکه ی 3 سیما این فیلم را ساختم.

وی گفت: کارگردان کمدی ساز نیستم و خودم را هیچ وقت یک کمدی ساز نمی دانم، اما چون به برادران قاسم هانی علاقه مندم و همیشه دوست داشتم اگر روزی کار کمدی ساختم یکی از برادران قاسم خانی نویسنده ی فیلمم باشند، دست به ساخت این فیلم زدم.

وی ادامه داد: زمانی که پژمان جمشیدی را دیدم، گفت من تنها با این شرایط در فیلم بازی می کنم که نویسنده ی آن محراب قاسم خانی باشد و من هم با نویسنده ی فیلمم محراب قاسم خانی صحبت کردم و کار تولید آن را پیش بردم.

جاویدپور افزود: فیلمی که تولید شده است، طنز تلخ اجتماعی را به تصویر می کشد و همیشه دوست داشتم که همه ی کاراکترهای فیلم واقعی و  موقعیت ها کمیک باشند.

وی تاکید کرد: الگوی من برای ساختن این فیلم داریوش مهرجویی بود، شاید خیلی بلند پروازانه پیش رفتم اما تنها به این دلیل این اتفاق شکل گرفت که دوست داشتم اثری بسازم که بسیار نزدیک و شبیه به فیلم "اجراه نشینها" ی داریوش مهرجویی باشد.

این کارگردان جوان در پایان گفت: متاسفانه این روزها طنزهای سخیفی ساخته می شود و امیدوارم که طنزپردازان ما در سطح حرفه ای تری در این ژانر پیش بروند و مخاطبان فیلم "شرف خانواده ی فاضل" نیز این اثر را ببینند و بدانند که این فیلم در واقع طنز خوب و متفاوتی است و نگاه دقیق و جدی تری به طنز دارد.

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011