جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 63804 زمان انتشار : 13 اسفند 1392 11:10:00
اختصاصي//

نگاهي به فيلم هاي پرفروش سال 92

با نزديك شدن به سال نو ، مروري بر اتفاقات خوب سينماي ايران ، اميدي را براي شروع سال سينمايي جديد در بين اهالي سينما ايجاد مي كند.
نگاهي به فيلم هاي پرفروش سال 92

به گزارش خبرنگار سينما خبر؛ سال 92 ، سالي پرتنش براي سينما بود اما با وجود جريان هاي مختلف ، شاهد فروش هاي ميلياردي در گيشه سينماهاي كشور بوديم واين موضوع تنها نشان مي دهد كه اگر فيلم ها داراي فيلمنامه خوب و خوش ساخت باشند ، موفقيت خود را در گيشه و در ميان مردم به دست مي آورد و توجهي به جريان هاي مختلف فرهنگي ، سياسي و اقتصادي ندارد.


در اين گزارش نگاهي كوتاه به فيلم هايي كه توانستند فروش ميلياردي برسند ، مي اندازيم :‌


فيلم سينمايي «رسوايي» به كارگرداني مسعود ده نمكي با فروش 6 ميليارد تومان توانست به پرفروشترين فيلم سال تبديل شود و تكاني به گيشه سينماهاي كشور بدهد.


بعد از «رسوايي» فيلم سينمايي «هيس دخترها فرياد نمي زنند» به كارگرداني پوران درخشنده كه در جشنواره سي و يكم هم مورد استقبال بسياري از منتقدان قرار گرفت و توانست سيمرغ بهترين فيلم از نگاه مردم را از آن خود كند با فروش 5. 4 ميليارد تومان رتبه دوم در پرفروشترين هاي سال 92 را از آن خود كرد.


جايگاه سوم پرفروش ترين هاي سال 92 توسط فيلم سينمايي «حوض نقاشي» به كارگرداني «مازيار ميري» پر شد. اين فيلم با بازي متفاوت شهاب حسيني و نگار جواهريان توانست در سال گذشته به فروش 2 ميليارد تومان برسد.


آخرين رتبه فيلم هاي پرفروش در سال 92 متعلق به «گذشته» اصغر فرهادي بود. بازيگر زن اين فيلم «برينس بژو» در جشنواره بين المللي «كن» توانست جايزه بهترين بازيگر زن را از آن خود كند و در سينماهاي ايران هم توانست به فروش 7. 1 ميليارد تومان برسد.

 

کلمات کلیدی: سينماي , ايران ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011