جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 56171 زمان انتشار : 28 مهر 1392 12:43:00
اختصاصي //

موسیقی فیلم "خیلی دور، خیلی نزدیک" از آثاری است که بر محتوای فیلم اثر بسزایی دارد + موسیقی

سحابی ها، هم محل تولد و هم محل مرگ ستاره هاست، همشون بر می گردن به همون جایی که ازش متولد شدن!
موسیقی فیلم "خیلی دور، خیلی نزدیک" از آثاری است که بر محتوای فیلم اثر بسزایی دارد + موسیقی

سینما خبر ، محمدرضا علیقلی به سال 1339 در تهران متولد و از 14 سالگی زیر نظر وانکو نایدنف بلغاری شروع به آموختن نوازندگی ترومبون و آهنگساز ی کر د. چند سال بعد فعالیت حرفه ای خود را با ساخت موسیقی برای چند سریال تلویزیونی و تئاترآغاز کرد.

او که اکنون در حوزه سینما و تئاتر شهرت فراوانی دارد، موسیقی متن بیش از 140 فیلم را در کارنامه دارد که موسیقی او برای فیلم‌های "خیلی دور، خیلی نزدیک" ، "نرگس" و " قدمگاه" ، سه بار سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن فیلم از جشنواره بین المللی فیلم فجر را برایش به ارمغان آورد.
 

- خیلی از ستاره هایی که ما داریم می بینیم شاید میلیون ها سال پیش مردن.ولی ما به خاطر مسافتی که باهاشون داریم هنوز داریم اونا را می بینیم.

- یعنی این قدر دورن !

- خیلی دور خیلی نزدیک . وقتی با دنیای خودمون مقایسه کنیم خیلی دورن اما اگه با کهکشون های دیگه مقایسه کنیم تازه می فهمیم چقدر به ما نزدیکن و ما خبر نداشتیم !

 

یک دکتر متخصص مغز واعصاب که هم از نظر شهرت و اعتبار علمی و هم از نظر جاه و ثروت، هیچ کم و کسری ندارد ، متوجه می شود که فرزندش سامان، دچار بیماری مهلکی شده است. او که پیش از این توجه چندانی به پسرش نداشته ناگهان تصمیم می گیرد فرزندش را بیابد و به مناسبت تولدش به او تلسکوپی را که قولش را داده بود هدیه بدهد......و این چیزیست که برای ما رخ می دهد. آنچه را که به ما نزدیک ترین است دور می پنداریم و آنچه که از ما دور است را نزدیک.

چنانچه دکتر، مرگ و بیماری را از فرزند خود دور می دانست و آن را برای دیگران می دید و مهر فرزند و پدری را با چسبیدن به ظواهر زندگی از خودش و فرزندانش دریغ داشته بود. دکتر که خدا را دور میدانست و از نبودش در اتاق جراحی سخن می گفت، به طور حتم حضور این خدا را با نجاتش از زنده به گور شدن در ماشینش که حکم مادیات را دارد آنهم در کویر و زیر شن هایی که ماشینش را پوشانده بود، حس کرد و این همانست که همه ما در مواقعی که به سختی میرسیم آن را احساس می کنیم.

موسیقی فاخر علیقلی در این فیلم، بر جذابیت و عمق آنچه کارگردان برای گفتن دارد، می افزاید. با فراز و فرود های فیلم، موسیقی نیز مخاطب را به چالش می کشاند و همین لطافت موسیقیایی ، باعث تمایز این اثر از باقی آثار است.

 

دور و نزدیک شدن دوربین در بیابان و ریتمی آرام که ناگهان اوج می گیرد؛

حضوری که آن را دور می پنداریم از رگ گردن نیز به ما نزدیک تر است.

 

 

 

موسیقی فیلم "خیلی دور، خیلی نزدیک"
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011