جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 41700 زمان انتشار : 14 اسفند 1391 18:05:00

رادیو قرآن با 37 عنوان برنامه به استقبال بهار می‌رود

مدیر رادیو قرآن از تولید ۷۲ درصد برنامه‌های جدید که برای اولین بار از این شبکه پخش می‌شوند، در ایام نوروز خبر داد.
رادیو قرآن با 37 عنوان برنامه به استقبال بهار می‌رود

 

به گزارش سينماخبر محمد حسین محمدزاده، مدیر رادیو قرآن امروز دوشنبه (۱۴ اسفند ماه) در نشست خبری اعلام برنامه‌های نوروزی این شبکه گفت:در ایام نوروز ۳۷ عنوان برنامه جدید در مدت زمانی ۲۶ اسفند تا ۱۶ فروردین برای شنوندگان در نظر گرفته شده که در مجموع 593 برنامه را شامل می‌شود.

مدير راديو قرآن ادامه داد: خداوند آب را از آسمان فرو ریخت و باعث حی و زندگی زمین شد حال این نشاط و شادابی که با اقبال الهی به وجود آمده شایسته است رادیو قرآن نیز با این شور همراه شده و برنامه‌های خوبی ارائه کند تا بتواند لحظات شیرینی را همراه با معنویت برای خانواده‌ها رقم بزند.

وی اعلام کرد: ۷۰ در صد برنامه‌های رادیو قرآن در ایام نوروز عنوان برنامه‌ها با مضامین جدید است همچنین همه گروه‌های رادیو قرآن در برنامه سازی تلاش می‌کنند فضایی جدید برای شنوندگان فراهم آورند.

محمدزاده ۲۶ اسفند را زمان آغاز برنامه‌های نوروزی این شبکه عنوان کرد و گفت: ویژه برنامه‌های نوروزی رادیو قرآن از ۲۶ اسفند آغاز می‌شود و گروه تلاوت پیشرو در ارائه برنامه در این ایام است.

مدیر رادیو قرآن افزود: در جدول پخش نوروزی توجه ویژه به پخش تلاوت‌های ایرانی شده و ۸: ۱۵ هرروز یک تلاوت جدید از قاریان برجسته ایرانی پخش می‌شود همچنین ساعت ۱۱ هرروز نیز تلاوت نوجوانان را تقدیم شنوندگان می‌کنیم.

وی از برنامه‌های گلستان قرآن، ضحی، سروش هدایت و حریم طه به عنوان چند برنامه این ایام اشاره کرد و گفت: در بازه‌ی زمانی ذکر شده، یعنی از ۲۶ اسفند ماه تا ۱۶ فروردین ماه، روزانه بیش از ۱۰ عنوان تلاوت جدید داریم که در آن‌ها به شاهکارهای تلاوت اهمیت خاصی داده شده است و بیش از ۹۰ درصد تلاوت‌ها برای اولین بار از این شبکه پخش می‌شود.

محمد‌زاده گفت: از ۲۹ اسفند تا ۱۶ فروردین ساعت ۷ و ۲۰ به مدت ۴۵ دقیقه شاهکار تلاوت پخش می‌شود این تلاوت‌ها به اندازه‌ای جذاب هستند که همچون موسیقی که بار‌ها شنیده می‌شودو باز هم جذابیت برای شنیدن دارد شاهکار نام گرفته‌اند.

مدیر رادیو قرآن با اشاره به اینکه تلاوت‌های این شبکه رأس ساعت‌ آغاز می‌شود، گفت: در ایام نوروز روزانه ۲۹۰ دقیقه تلاوتهای جدید، معادل ۸۷ ساعت در ایام نوروز تلاوت جدید روی آنتن می‌رود.

وی همچنین به اهدای تلاوت‌های شحات انور به رادیو قرآن اشاره کرد و گفت: محمود شحات انور در سفر اخیر خود به ایران اعلام کرد که در سفر بعدی مجموعه تلاوت‌های پدر خود استاد محمد شحات انور را به رادیو قرآن تقدیم خواهد کرد.

محمد‌زاده همچنین به تولید برنامه‌های جدید تلاوت نوجوانان اشاره کردو گفت: در ایام نوروز هر روز ساعت ۱۱ تلاوتهای نوجوانان پخش می‌شود که ۸۰ درصد این تلاوت‌ها نیز به نوجوانان ایرانی اختصاص دارد.

وی همچنین به پخش تلاوت‌های مصری در ایام نوروز اشاره کرد وگفت: در ۵ نوبت از روز تلاوت‌های جدید قاریان مصری پخش می‌شود ساعت ۹ صبح ۳۰دقیقه ۱۰صبح به مدت ۱۰ دقیقه ساعت ۱۵ به مدت ۳۰ و ساعت ۱۸ به مدت ۱۰ و ساعت ۲۳ به مدت ۶۰ دقیقه این تلاوت‌ها پخش می‌شود و غیر از ساعت ۸ و ۱۴ که خبر پخش می‌شود، تلاوت‌های راس ساعت با یک ربع تاخیر روی آنتن می‌رود در این دو ساعت یعنی ۸و ۱۵ دقیقه و ۱۴و ۱۵ دقیقه نیز تلاوت‌های ایرانی که برای نخستین بار از رادیو پخش می‌شود روی آنتن می‌رود ضمن اینکه تلاوتهای روتین ۵ سوره یاسین، نبا، نوح، ملک و واقعه نیز به ترتیب در ساعتهای ۶ صبح، قبل از اذان ظهر، ساعت ۱۷، ۲۱ و۲۳ پخش خواهد شد.

وی افزود: همزمان با تقارن ایام فاطمیه نیز برنامه سیره فاطمی پخش خواهد شد ضمن اینکه قبل از هر تلاوت نیز برنامه (بهره‌ای از کلام بزرگان) که سخنانی از آیات عظام است در نظر گرفته شده است، مسابقات قرآنی برای کودک و نوجوان و نمایش قرآنی و برای نخستین بار مشاعره قرآنی براساس تناظر آیات نیز از رادیو قرآن پخش خواهد شد.

محمدزاده به فضای شاد و مفرح برنامه‌های عصر گاهی این شبکه نیز اشاره کرد وگفت: دو تیم ویژه مامور به تهیه برنامه‌های این ساعات شده‌اند که در زمانی که شنوندگان بیشتری مخاطب این شبکه هستند برنامه‌های عصر گاهی را روی انتن ببرند.

مدیر رادیو قرآن همچنین به برنامه‌های پر طرفدار آیت الله شجاعی و جوادی املی اشاره کرد وگفت: دو برنامه با موضوع توحید و تفسیر سوره ال عمران با موضوع بهشت نیز از این بزرگان برای رادیو قرآن در نظر گرفته شده است که برای اولین بار روی انتن می‌رود.

وی همچنین به تولید برنامه‌های تفسیر جوان اشاره کرد و گفت: با توجه به علاقه جوانان به تفسیر و پژوهش قرآنی با حضور جوانان فرهیخته و پژوهشگر و یک کار‌شناس با محور سوره (قیامت) میزگرد تفسیر نیز خواهیم داشت.

محمد‌زاده گفت: ما یک تیم پژوهشی ویژه نامگذاری سال در نظر گرفتیم که به محض اعلام موضوع سال جدید در باره ان تحقیق و در برنامه‌های عصر گاهی با محوریت موضوعات قرآنی به ان بپردازیم

وی از (رویدادهای قرآنی) بعنوان دیگر ویژه برنامه نوروزی رادیو قرآن نام برد وگفت: در هر روز فروردین به رویدادهای قرآنی هر ماه سال ۹۱ پرداخته می‌شود به این صورت که در روز اول فروردین رویدادهای قرآنی فروردین در روز دوم رویدادهای قرآنی ماه اردیبهشت و به همین ترتیب درباره رویدادهای قرآنی اطلاع رسانی می‌شود.

مدیر رادیو قرآن پخش زنده مراسم تحویل سال از حرم عبدالعظیم حسنی با نام (عطر قرآن بوی بهاران)، پخش پیام نوروزی و سخنرانی رهبری، گزارش‌های زنده از کاروان‌های راهیان نور را نیز از جمله دیگر ویژه برنامه‌های نوروز سال ۹۲ نام برد.


 

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011