جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 37671 زمان انتشار : 22 آذر 1391 18:22:00

با بازپخش سریال «روشن‌تر از خاموشی»

محصول همکاری مشترک حسن فتحی و کتایون ریاحی در شبکه آموزش پخش می شود .
با بازپخش سریال «روشن‌تر از خاموشی»

به گزارش سینما خبر، مجموعه تلویزیونی «روشن‌تر از خاموشی» به کارگردانی حسن فتحی و به تهیه کنندگی حسن بشکوفه از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود. به گزارش سینماپرس، مجموعه تلویزیونی «روشن تر از خاموشی» که در 35  قسمت 45دقیقه ای است، از پنجشنبه 23 آذر هر روز از شبکه آموزش پخش می شود.

این مجموعه که از محتوایی تاریخی، علمی بهره می‌برد، به زندگی فیلسوف نام آور اسلام، ملاصدرا می‌پردازد و ضمن بیان شرایط سیاسی و فرهنگی آن دوران، به دیدگاه‌های فلسفی وی پرداخته و در واقع به بهانه پرداختن به شخصیت ملاصدرا، نقبی به دربار صفویه و روابط ایران با کشورهایی که قصد تهاجم به آن را داشتند، زده است.

صدرالدین محمد قوام شیرازی (معروف به ملاصدرا) را از زمان تولد در شیراز تا زمان فوت در بصره روایت می کند. ملاصدرا در کنار سهروردی و ابن سینا سه فیلسوف بزرگ جهان اسلام هستند. اهمیت ملاصدرا این است که وی توانست میان فلسفه این 2شخصیت فلسفی پیوندی برقرار کند و در نهایت نیز موفق به ایجاد مکتبی فلسفی با نام «حکمت متعالیه» شد.

این سریال ضمن روایت داستان زندگی ملاصدرا از زمان تولد در شیراز و علم آموزی در محضر میرداماد، تا زمان فوت وی در راه برگشت از سفر حج در شهر بصره، به برخی از مهمترین وقایع دوره صفوی همچون: روی کار آمدن شاه عباس، بخشهای مختلف حکومت وی، حضور مستشاران خارجی در ایران، جنگ او با ازبک ها و عثمانی ها و... نیز می پردازد.

حسین یاری، ثریا قاسمی، علی نصیریان، محمود پاکی نیت، کتایون ریاحی و فخری خوروش، از جمله بازیگرانی هستند که در این مجموعه به نقش آفرینی پرداخته اند.

براین اساس،سریال «روشن تر از خاموشی» هر روز ساعت 10:45 از شبکه آموزش پخش می شود.

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011