جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 31483 زمان انتشار : 17 مرداد 1391 16:38:00
معاون رئیس سازمان صدا و سیما در امور سیما :

رسانه ملی خانه دوم نخبگان و دانشگاهیان

معاون رئیس سازمان صداو سیما در امور سیما در نشست هسته مرکزی اتاق فکر روسای دانشگاه ها و بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران و استان البرز ، رسانه ملی را خانه دوم نخبگان و دانشگاهیان توصیف و از آنها برای حضور و همکاری موثر دعوت کرد.
رسانه ملی خانه دوم نخبگان و دانشگاهیان

 

به گزارش سينما خبر به نقل از روابط عمومي سيما، دکتر علی دارابی از حضور استادان و دانشجویان برتر به عنوان مجری کارشناس در برنامه های سیما استقبال کرد و از آنان خواست مسائل اصلی کشور و اولویت های قابل بررسی و پرداخت در سیما را رصد و همراه با ایده هایی به رسانه ملی ارائه کنند .


وی حضور بیش از 200 نفر از صاحبنظران حوزه و دانشگاه را در شورای راهبردی و اتاق فکر سیما نشانگر توجه صدا و سیما به استفاده از این ظرفیت بالا و والا توصیف کرد .


دکتر دارابی در بخش دیگری از سخنان خود در تشریح فعالیت صدا و سیما گفت :رسانه ملی با بیش از 130 شبکه رادیو تلویزیونی داخلی و بین المللی و به 40 زبان در اشاعه فرهنگ و تفکر اسلامی نقش مهمی ایفا می کند .


وی افزود : در حال حاضر از سیاست های مهم سیما راه اندازی شبکه های نسل جدید است که بتواند نیازهای مخاطبان را در حوزه های مختلف دانشی و معرفتی پوشش دهد .
معاون رئیس صدا و سیما در امور سیما تصریح کرد : سیمای جمهوری اسلامی ایران در تولید برنامه ها و مجموعه های تلویزیونی می کوشد به معیارهای حضرت امام (ره) و مولفه های مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی هر چه بیشتر نزدیک شود .


بنابراين گزارش، دکتر علی داربی با اشاره به تولید مجموعه های تلویزیونی الف ویژه با محوریت تاریخ اسلام ، زندگی پیامبران و ائمه اطهار (ع) و دفاع مقدس گفت : از میان بیش از 500 ایده و طرح فیلمنامه الف ویژه برای ده سال آینده ، بیش از 60 اولویت نخست مشخص شده است .


وی از پخش سریال « کلاه پهلوی» که بیانگر اقدامات اسلام زدایانه رضا شاه و کشف حجاب است ، پس از ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت : در مدت مدیریت مهندس ضرغامی بر رسانه ملی 160 فیلم و سریال که ماهیت رژیم پهلوی را بیان کرده تولید شده است .


معاون سیما راه اندازی شبکه های جدید نظیر زیارت ، هنر و فرهنگ ، گردشگری ، علم و فناوری ، سلامت و کودک و نوجوان را در دستور کار معاونت سیما دانست و گفت: سیمای جمهوری اسلامی با استفاده از سیستم های دیجیتال برای افزایش کیفیت تصاویر پیش قدم است .


دکتر دارابی توجه ویژه به برنامه های اجتماعی ، معارفی ، خانواده محور و فعالیت شبکه مجازی فیلم های تلویزیونی از ساعت 10 صبح تا یک بامداد و تفکیک جنسیتی مجریان و مجری کارشناسان در برنامه های سیما را از دیگر ملاحظات معاونت سیما عنوان کرد و گفت : در ماه مبارک رمضان امسال پخش 13 ساعت تلاوت کلام اله مجید از شبکه های مختلف سیما سنت جمع خوانی را به یک مناسک بزرگ تبدیل کرده است .


معاون سیما موفقیت رسانه ملی در توسعه شبکه ها و ایفای نقش موثر در عرصه بین المللی را افتخار بزرگ و مدیون دم مسیحایی امام (ره) و شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: کشورهای مدعی آزادی خواهی و مدافع دنیای آزاد اطلاع رسانی ،پخش برخی شبکه های صدا و سیما را قطع می کنند که این نشانگر اثرگذاری تلویزیون جمهوری اسلامی در جهان است .


دکتر دارابی گفت: رسانه ملی در میان دستگاه های اجرایی بیشترین نیروی ایثارگر و خانواده ایثارگران را به خود اختصاص داده است و بیش از 4000 نفر از ایثارگران ، رزمندگان و خانواده های شهدا نیروهای ارزشمند صدا و سیما هستند.

 


 

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011