جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 19295 زمان انتشار : 10 بهمن 1390 15:40:00
نشست خبری «شام ایرانی»

بیرنگ: خیلی از بازیگران حاضر به ورود دوربین به زندگی شخصی‌شان نبودند"

کارگردان «شام ایرانی» گفت: خیلی‌ از بازیگران حاضر نبودند که دوربین به داخل خانه شخصی آن‌ها برود اما هنرمندانی که در این مجموعه هستند ما را ‌پذیرفتند و ترسی از نشان دادن زندگی شخصی خود نداشتند، زیرا آن‌ها خودشان را بازی می‌کنند.
بیرنگ: خیلی از بازیگران حاضر به ورود دوربین به زندگی شخصی‌شان نبودند"

 

به گزارش سينماخبر، نشست خبری مجموعه «شام ایرانی» با حضور «بیژن بیرنگ» کارگردان این مجموعه و «حسین حاجی‌بیگی» نماینده شرکت سینما 24 که تهیه‌کنندگی مجموعه «شام ایرانی» را برعهده دارد، برگزار شد.

حاجی‌بیگی در این نشست گفت: اولین قسمت مجموعه «شام ایرانی» فردا در کشور توزیع خواهد شد.

وی در ادامه در خصوص این مسابقه گفت: این مسابقه فیلمنامه مشخصی ندارد و بازیگرها باید خودشان کار را جلو ببرند و اکثر مواقع این کار رئال بوده و پیش‌بینی نشده است.

وی در خصوص ارائه این طرح به وزارت ارشاد گفت:‌ زمانی که «شام ایرانی» را به ارشاد ارائه کردیم، در حد یک طرح کوچک بود که با توجه به سابقه آقای بیرنگ توقع داشتند کار فرهنگی باشد و ما نیز باید به جنبه اقتصادی کار توجه می‌کردیم.

 

* «بفرمایید شام» شبکه «من و تو» فرهنگ ایرانی ندارد

حاجی‌بیگی در خصوص برنامه‌ای که از شبکه «من و تو» پخش می‌شود و شبیه برنامه «شام ایرانی» است، گفت: معتقدیم که برنامه‌ای که از «من و تو»‌ پخش می‌شود فرهنگ ایرانی ندارد، پس باید این کار را انجام می‌دادیم تا فرهنگ جمع بودن در خانواده‌های ایرانی احیا شود.

وی در خصوص کپی این برنامه، گفت: شبکه نمایش خانگی درگیر بحث کپی‌رایت است زیرا 3 تا 10 برابر انتشار این مجموعه «شام ایرانی» کپی خواهد شد که این مطلب در بلند‌مدت به شبکه‌های خصوصی مثل ما ضربه خواهد زد.

حاجی‌بیگی درباره جایزه این مسابقه گفت: جایزه این مجموعه‌ مسابقه‌ای به صورت پلکانی است و در هر قسمت دیده می‌شود که هر فرد چند امتیاز برنده شده است. به نوعی جایزه بر اساس سخاوت افراد شرکت‌کننده است.

بنابراین گزارش، در ادامه این نشست «بیژن بیرنگ» در‌خصوص مجموعه «شام ایرانی»‌ گفت: خیلی‌ها معتقدند مجموعه «شام ایرانی» شبیه یا کپی شده از برنامه‌ «بفرمایید شام» که از شبکه‌‌ «من و تو» ‌پخش می‌شود است، اما من معتقدم این برنامه فرمتی جداگانه یا الهام گرفته از همین برنامه «بفرمایید شام»‌ است.

بیرنگ در خصوص تغییر مدیوم تلویزیون به شبکه نمایش خانگی گفت: در تغییر مدیوم از تلویزیون به شبکه نمایش خانگی خیلی از مسائل تغییر می‌کند، به همین دلیل باید تلاش می‌کردیم تا این افراد برای مخاطبان جذابیت داشته باشند تا ما بتوانیم هزینه‌ای که برای این کار صرف شده است را به سرمایه‌گذار خصوصی بازگردانیم.

این کارگردان تلویزیون گفت: بعد از پخش هر برنامه‌ای متوجه اشکالات آن مجموعه شدیم، به همین دلیل منتظریم تا اولین بخش از این مجموعه در شبکه نمایش خانگی توزیع شود تا مشکلات سری اول را متوجه شویم.

بیرنگ گفت: برای مسابقه‌هایی که این‌گونه است، مردم عادی بیشتر از هنرمندان مناسب هستند اما اگر قرار باشد این مجموعه در شبکه نمایش خانگی به فروش برسد، مجبوریم از جذابیتی مانند هنرمندان استفاده کنیم تا آن‌ها ترغیب به خرید این مجموعه شوند.

کارگردان سریال «خانه سبز» گفت:‌ اتفاقی که در این برنامه افتاده این است که به لحاظ روحی، روانی و اجتماعی، آدم‌ها و افکار آن‌ها را در کنار هم قرار می‌دهد، آنچه که تماشاگر از دیدن آن لذت می‌برد مسابقه نیست، دیدن واکنش‌ مختلف آدم‌ها در برخورد با یک نقطه واحد است.

بیرنگ در ادامه خاطرنشان کرد: معتقدم این برنامه، برنامه‌ای آموزنده است که حرفی برای گفتن دارد، زیرا در نهایت ما به مفهوم یک سفره ایرانی می‌رسیم.

وی در خصوص بازی متفاوت خانم‌ها و آقایان در این برنامه گفت: نمی‌توانستیم زن‌ها و مردها را در این برنامه در کنار یکدیگر قرار دهیم، زیرا می‌خواستیم دو دنیای متفاوت مردان و زنان را به تصویر بکشیم و نمایش این تفاوت‌ها در این کار زیبا شده است.

بیرنگ در خصوص بازیگران این مجموعه مسابقه، گفت: خیلی‌ از بازیگران حاضر نبودند که دوربین به داخل خانه شخصی آن‌ها رفته و مسابقه را آنجا ضبط کنیم اما هنرمندانی که در این مجموعه هستند رفیق و بی‌رودربایستی ما را به خانه‌های خود پذیرفتند و ترسی از نشان دادن زندگی شخصی خود به مردم نداشتند زیرا آن‌ها خودشان را بازی می‌کنند.

وی گفت: مجموعه «شام ایرانی»‌ برای من یکی از سخت‌ترین کارهای بود که انجام دادم، زیرا بسیار مضطرب بودم که این کار خوب از آب درمی‌آید یا نه و در عین حال باید سعی می‌کردم که شأنیت بازیگران جلوی مردم شکسته نشود و این مجموعه مسابقه اخلاق و شخصیت خاص خود را داشته باشد.

بیرنگ در انتها اظهار داشت: آنچه که «شام ایرانی»‌ را متفاوت می‌کند نگاه ما در مفهوم دور هم جمع شدن و کنار هم بودن بر سر یک سفره است.

 

 

 

 

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011