جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 18687 زمان انتشار : 03 بهمن 1390 14:02:00
در پي لغو صدور مجوز ناشر-مولف؛

حذف پديده ناشر-مولف پويايي صنعت نشر را به دنبال دارد

حذف پديده ناشر- مولف از سوي معاونت فرهنگي با ايجاد انگيزه در ميان ناشران براي ارائه كار بهتر همچنين جلوگيري از نتايج نامطلوب اقتصادي پويايي صنعت نشر را به دنبال دارد.
حذف پديده ناشر-مولف پويايي صنعت نشر را به دنبال دارد

 

عبدالكريم جربزه دار مدير انتشارات اساطير در گفتگو با سينما خبر در خصوص درخواست اتحاديه ناشران مبني بر لغو صدور مجوز ناشر- مولف از معاونت فرهنگي گفت: حذف پديده ي ناشر مولف از سوي معاونت فرهنگي به دليل جلوگيري از به وجود آمدن نتيجه هاي نامطلوب اقتصادي در اين حوزه اقدامي موثر در جهت پويايي صنعت نشر است.

وي ادامه داد: صدور اين مجوز به معناي طي كردن مراحل مختلف چاپ و نشر كتاب از سوي خود مولف است كه از يك سو موجب كاهش كيفيت كار و از سوي ديگر نيز افزايش هزينه هاي چاپ را به دنبال دارد كه در نهايت تبعات اين مسئله با افزايش توقع چاپخانه ها براي دريافت مبالغ بالاتر گريبانگر ناشران مي شود.

مدير انتشارات اساطير اظهار داشت: پخش كتاب يكي ديگر از مشكلات اين پديده براي مولفان بعد از چاپ و انشار كتابشان است در حقيقت ناآشنايي اين افراد با بازار پخش كتاب نتيجه اي جز سرخوردگي آن ها ندارد.

وي خاطرنشان كرد: تعداد كتاب هايي كه از طريق پديده ناشر-مولف به چاپ رسيده و موفق مي شوند بسيار ناچيز و اندك است بنابراين براي پويايي صنعت نشر و همچنين ايجاد انگيزه بيشتر براي مولفان حذف صدور اين مجوز اقدامي اساسي و سازنده است.

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011