جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 121405 زمان انتشار : 04 اسفند 1397 11:52:00

نامزد‌های چهار بخش جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

نامزد‌های دریافت جوایز جشنواره تئاتر فجر در چهار بخش معرفی شدند.
نامزد‌های چهار بخش جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

به گزارش سینماخبر  به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، هیأت داوران بخش «مسابقه تئاتر صحنه‌ای ایران دو» جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر متشکل از اصغر همت، مسعود دلخواه، حمیدرضا نعیمی، فریبرز قربانزاده و امیر جعفری نامزد‌های دریافت جوایز این بخش را به شرح ذیل معرفی کرد:

الف. طراحی آرایه صوتی

نامزدها: علی سینا رضانیا برای نمایش «بازگشت» از خرم آباد، حسام الدین انوشیروانی برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد

ب.  طراحی نور

نامزدها: هانی سقائیان برای نمایش «شفیره» از تهران، محمود کریمی برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد و رضا حضرایی برای نمایش «شفیره»

ج.  طراحی حرکت

نامزدها: تینا لطفی برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد، مهدی شاه پیری برای نمایش «شفیره» از تهران

د.  طراحی گریم

نامزدها: رویا حشمتی برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد، زهره قنبری برای نمایش «بازگشت» از خرم آباد، شیما مومنی برای نمایش «سر میز شام» از اصفهان، فاطمه خندان و مژده زادمهر برای نمایش «گزارش مرگبار...» از بوشهر

هـ  موسیقی

نامزدها: سعید مهاجر برای نمایش «یک خانواده محترم» از شمیرانات، میلاد قنبری برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد، علی سینا رضانیا برای نمایش «بازگشت» از خرم آباد، بابک نصیرخواه برای نمایش «شفیره» از تهران، حسین احمدجو و محمد محمدی برای نمایش «دام» از اصفهان

و ـ طراحی لباس

نامزدها: زهرا کاظمی برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد، سارا حسین پور برای نمایش «تاکسیدرمی» از اهواز، مهرنوش بلمه برای نمایش «شفیره» از تهران، شفق کاظمی برای نمایش «افرا» از اصفهان، فائزه کاظمی برای نمایش «سر میز شام» از اصفهان

ز.  طراحی صحنه

نامزدها: مجتبی رستمی برای نمایش «تاکسیدرمی» از اهواز، روحان امامی برای نمایش «بازگشت» از خرم آباد، مهدی شاه پیری برای نمایش «شفیره» از تهران، سعید حسنلو برای نمایش «پروانه الجزایری» از کرمانشاه، سید محمد رضا مرتضوی برای نمایش «یک خانواده محترم» از شمیرانات

ح.  بازیگری مرد

نامزدها: رضا بهبودی برای نمایش «خرده نان» از تهران، سید علی موسویان برای نمایش «عند از مطالبه» از تهران، ناصر آل خمیس برای نمایش «تاکسیدرمی» از اهواز، علی غابشی برای نمایش «بازگشت» از خرم آباد، هومن حاج عبدالهی برای نمایش «تناسخ سه تا سی و پنج تومن» از تهران، سعید زندی برای نمایش «پروانه الجزایری» از کرمانشاه

ط. بازیگری زن

نامزدها: مائده وحید برای نمایش «افرا» از اصفهان، آناهیتا اقبال نژاد برای نمایش «خرده نان» از تهران، عاطفه پور بهرام برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد، ستایش رجایی نیا برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد، شهره موسوی برای نمایش «استرالیا» از اصفهان، صفورا خوش طینت برای نمایش «یک خانواده محترم» از شمیرانات‌ی ـ. نمایشنامه نویسی

نامزدها: رضا صابری برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد، مرتضی شاه کرم برای نمایش «سانتی متر» و «عند از مطالبه» از تهران، پیام لاریان برای نمایش «پروانه الجزایری» از کرمانشاه، رسول حق جو برای نمایش «تاکسیدرمی» از اهواز، مسعود‌هاشمی نژاد برای نمایش «یک خانواده محترم» از شمیرانات

ک. کارگردانی

نامزدها: احسان جانمی برای نمایش «افرا» از اصفهان، رضا صابری برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد، مهدی شاه پیری، هانی سقائیان و کتایون رزم حسینی برای نمایش «شفیره» از تهران، مرتضی شاه کرم برای نمایش «سانتی متر» از تهران، پیمان کریمی برای نمایش «استرالیا» از اصفهان، محمد رضا درند و سعید زندی برای نمایش «پروانه الجزایری» از کرمانشاه

اعلام اسامی نامزد‌های دریافت جوایز مسابقه نمایش‌های رادیویی جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر

هیأت داوران مسابقه بخش «نمایش‌های رادیویی» جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر متشکل از فریبا متخصص، مسعود فروتن، جواد پیشگر، شکرخدا گودرزی و ایوب آقانی نامزد‌های دریافت جوایز این مسابقه را معرفی کرد:

بازیگری مرد: بهرام سروری نژاد برای نمایش «ساعت گرگ» از تهران، میر طاهر مظلومی برای نمایش «باد که می‌نویسد» از تهران، حسن جویره برای نمایش «شبانه» از اصفهان

بازیگری زن: سولماز ملکی برای نمایش «گونش» از اردبیل، آزاده حیدرزاده برای نمایش «مزار» از بجنورد، نازنین مهیمنی برای نمایش «حفره‌ای در زمین» از تهران

نمایشنامه نویسی: پیمان قریب پناه برای نگارش نمایشنامه «ساعت گرگ» از تهران، سولماز ملکی برای نگارش نمایشنامه «گونش» از اردبیل، آرش عباسی برای نگارش نمایشنامه «باد که می‌نویسد» از تهران

کارگردانی: داریوش شهبازی برای کارگردانی نمایش «باد که می‌نویسد» از تهران، پیمان قریب پناه برای کارگردانی نمایش «ساعت گرگ» از تهران، مهدی آذری برای کارگردانی نمایش «شنود» از رشت

تهیه کنندگی: فرشاد آذرنیا برای تهیه کنندگی نمایش «باد که می‌نویسد» از تهران، مهدی آذری برای تهیه کنندگی نمایش «شنود» از رشت، سولماز ملکی برای تهیه کنندگی نمایش «گونش» از اردبیل، انسیه سمیع پور برای تهیه کنندگی نمایش «ساعت گرگ» از تهران، سیده لیلا اسراری برای تهیه کنندگی «عزت تا ثریا» از شیراز

هیأت داوران بخش «مسابقه‌ی تئاتر ایران یک» جشنواره سی و هفتم متشکل از حسین مسافرآستانه، الهام کردا و رضا گوران نامزد‌های دریافت جوایز این بخش را به شرح ذیل معرفی کردند:

طراحی آرایه صوتی

نامزدها:

امید دولت‌خواه برای طراحی صدای نمایش «ویتسک»
حسین اکبرپور برای طراحی صدای نمایش «ما داریم از این خونه می‌ریم»
سینا موسوی برای طراحی صدای نمایش «تصعید»

طراحی نور

نامزدها:

ایمان اسماعیلی برای طراحی نور نمایش «عروسی خون»
علیرضا میرانجم برای طراحی نور نمایش «لانچر ۵»
رضا خضرائی‌شاد برای طراحی نور نمایش «نقاشی اشر»
علی کوزه‌گر برای طراحی نور نمایش «فیل در تاریکی»

طراحی گریم

نامزدها:

هادی فکری برای طراحی گریم نمایش «آقامحمدخان»
حمید مرادی برای طراحی گریم نمایش «قضیه»
ندا قاسمیان برای طراحی گریم نمایش «مده‌آ»

موسیقی

نامزدها:

میثم عبدی برای موسیقی نمایش «عروسی خون»
کیان حسین برای موسیقی نمایش «آقا محمد خان»
امیر دوستی برای موسیقی نمایش «مرگ و دوشیزه»
عرفان خاتونی‌‎مقدم برای موسیقی نمایش «رومئو و ژولیت»

طراحی لباس

نامزدها:

ونوشه واحدی برای طراحی لباس نمایش «مده‌آ»
نسرین خرمی برای طراحی لباس نمایش «فیل در تاریکی»
بیتا نصر برای طراحی لباس نمایش «هار»
زینب عبدی برای طراحی لباس نمایش «عروسی خون»

طراحی صحنه

نامزدها:

امیر بهاور برای طراحی صحنه نمایش «آنشرلی با مو‌های خیلی قرمز»
علی کرسی‌زر برای طراحی صحنه نمایش «فرآیند»
مسعود صفری برای طراحی صحنه نمایش «رومئو و ژولیت»
سجاد امیرمجاهد برای طراحی صحنه نمایش «قضیه»
سینا احمدی برای طراحی صحنه نمایش «ویتسک»

بازیگری مرد

نامزدها:

حسین طاهری برای بازی در نمایش «سردسیر»
امیر نوروزی برای بازی در نمایش «لانچر ۵»
ابراهیم عزیزی برای بازی در نمایش «فیل در تاریکی»
کاظم موسوی برای بازی در نمایش «ویتسک»
امیر جنانی برای بازی در نمایش «فیل در تاریکی»

بازیگری زن

نامزدها:

آرزو عبدالهی برای بازی در نمایش «آنشرلی با مو‌های خیلی قرمز»
مونا بارانی برای بازی در نمایش «رومئو و ژولیت»
مونا احمدی برای بازی در نمایش «سرزمین‌های شمالی»
منیره آلاداغی برای بازی در نمایش «سردسیر»
آوا شریفی برای بازی در نمایش‌های «فیل در تاریکی» و «نقاشی اشر»

نمایشنامه‌نویسی

نامزدها:

مونا احمدی برای نگارش نمایشنامه «سرزمین‌های شمالی»
محمدحسین معارف برای نگارش نمایشنامه «نقاشی اشر»
علی کرسی‌زر و امیر ابراهیم‌زاده برای نگارش نمایشنامه «فرآیند»
پویا سعیدی و مسعود صرامی برای نگارش نمایشنامه «لانچر ۵»
میلاد کاشانی برای نگارش نمایشنامه «رومئو و ژولیت»

کارگردانی

نامزدها:

سعدی محمدی عبد برای گارگردانی نمایش «مقدس»
مسعود صفری برای گارگردانی نمایش «رومئو و ژولیت»
فضل‌اله عمرانی برای گارگردانی نمایش «عروسی خون»
مهرداد مصطفوی برای گارگردانی نمایش «فیل در تاریکی»
علی کرسی‌زر برای گارگردانی نمایش «فرآیند»
هیأت داوران بخش «مسابقه‌ی تئاتر بین‌الملل»

جشنواره سی و هفتم متشکل از مسعود رایگان، فرهاد مهندس‌پور، هاکان جولاندر، اوزن یولا و مایک کُلک نامزد‌های دریافت جوایز این بخش را به شرح ذیل معرفی کردند:

طراحی آرایه صوتی

نامزدها:

توماس نورویو برای طراحی صدای نمایش «فقط استخوان‌ها» از فنلاند
مارتن دبرکزنی برای طراحی صدای نمایش «سوآرم» از مجارستان
فرشاد فزونی برای طراحی صدای نمایش «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» از ایران

طراحی نور

نامزدها:

صبا کسمائی برای طراحی نور نمایش‌های «نامبرده» و «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» از ایران
هلمت دن میرس و اوگو دهاس برای طراحی نور نمایش «جادویت می‌کنم» از بلژیک
ازگیل گارسیا رومئو برای طراحی نور نمایش «یک تئاتر کوچک از انتهای دنیا» از فرانسه
سیدمحمدهادی هاشم‌زاده برای طراحی نور نمایش «یک هفته راه رفتن در بهشت» از ایران

طراحی حرکت

نامزدها:

مصطفی شبخوان برای طراحی حرکت نمایش «نامبرده» از ایران
احسان همت برای طراحی حرکت نمایش «جادویت می‌کنم» از بلژیک
فرنس فهر برای طراحی حرکت نمایش «پسر‌ها پسرند» از رومانی
شهاب آگاهی برای طراحی حرکت نمایش «پرومته/ طاعون» از ایران
امیر امیری برای طراحی حرکت نمایش «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» از ایران

طراحی گریم

نامزدها:

فرزانه رادفر برای طراحی گریم نمایش «یک هفته راه رفتن در بهشت» از ایران
مسعود حق‌پناه برای طراحی گریم نمایش «نمایش» از ایران
لعیا خرامان برای طراحی گریم نمایش «ابلوموف» از ایران
ثمین سالک برای طراحی گریم نمایش «پرومته/ طاعون» از ایران

موسیقی

نامزدها:

فرنس فهر برای موسیقی نمایش «پسر‌ها پسرند» از رومانی
امیر صدیقیان برای موسیقی نمایش «ابلوموف» از ایران
محمدجواد طالبی برای موسیقی نمایش «خنکای ختم خاطره» از ایران
نوید گوهری برای موسیقی نمایش «پرومته/ طاعون» از ایران
علی کلانتری برای موسیقی نمایش «او» از ایران

طراحی لباس

نامزدها:

الهام شعبانی برای طراحی لباس نمایش‌های «او» و «خنکای ختم خاطره» از ایران
آن موسیتزه برای طراحی لباس نمایش «زندگی احمقانه» از گرجستان
مقدی شامیریان برای طراحی لباس نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» از ایران
شیما میرحمیدی برای طراحی لباس نمایش «نامبرده» از ایران

طراحی صحنه

نامزدها:

شیما میرحمیدی برای طراحی صحنه نمایش‌های «پرومته/ طاعون» و «نامبرده» از ایران
فرهاد فزونی برای طراحی صحنه نمایش «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» از ایران
آرش دادگر برای طراحی صحنه نمایش «او» از ایران
امید اکبری برای طراحی صحنه نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» از ایران

بازیگری مرد

نامزدها:

فرزین محدث برای بازی در نمایش «استیو جابز» از ایران
بانی پال شومون برای بازی در نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» از ایران
اصغر پیران برای بازی در نمایش «نامبرده» از ایران
پیام دهکردی برای بازی در نمایش «ابلوموف» از ایران
مصطفی شبخوان برای بازی در نمایش «جادویت می‌کنم» از بلژیک

بازیگری زن

نامزدها:

مارال فرجاد برای بازی در نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» از ایران
پریا وزیری برای بازی در نمایش «خنکای ختم خاطره» از ایران
فاطمه معتمدآریا برای بازی در نمایش «خنکای ختم خاطره» از ایران
نیلوفر ندایی برای بازی در نمایش «پرومته/ طاعون» از ایران
نازنین نادرپور برای بازی در نمایش «او» از ایران

نمایشنامه‌نویسی

نامزدها:

پیام لاریان برای نگارش نمایشنامه «استرالیا» از ایران
کیوان سررشته برای نگارش نمایشنامه «نامبرده» از ایران
حمیدرضا آذرنگ برای نگارش نمایشنامه «خنکای ختم خاطره» از ایران
علی شمس برای نگارش نمایشنامه «وقتی خروس غلط می‌خواند» از ایران
فرهاد فزونی برای نگارش نمایشنامه «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» از ایران

کارگردانی

نامزدها:

علی شمس برای کارگردانی نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» از ایران
آرش دادگر برای کارگردانی نمایش «او» از ایران
شهاب آگاهی برای کارگردانی نمایش «پرومته/ طاعون» از ایران
علی‌اصغر دشتی برای کارگردانی نمایش «نامبرده» از ایران
فرهاد فزونی برای کارگردانی نمایش «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» از ایران

مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، امروز شنبه ۴ اسفند در تالار وحدت برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011