جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 121369 زمان انتشار : 01 اسفند 1397 10:12:00

رشد چشمگیر تعداد آثار ارسالی به جشنواره فیلم ۱۰۰/ ۱۱۹ کشور متقاضی حضور در جشنواره هستند

یزدان عشیری مدیر روابط عمومی حوزه هنری درباره برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره «فیلم ۱۰۰» در اسفند ماه سال جاری توضیحاتی ارائه داد.
رشد چشمگیر تعداد آثار ارسالی به جشنواره فیلم ۱۰۰/ ۱۱۹ کشور متقاضی حضور در جشنواره هستند

به گزارش سینماخبر  یزدان عشیری مدیر روابط عمومی حوزه هنری، درباره دوازدهمین دوره جشنواره فیلم‌های صدثانیه‌ای و تعداد آثار شرکت کننده در این دوره اظهار کرد: امسال همانطور که دبیرخانه جشنواره اعلام کرده بود، متقاضیان می‌توانستند تا پایان دی ماه فیلم‌های خود را در سه بخش انیمیشن، داستانی و ملی ارسال کنند. در مجموع ۳۶۰۶ فیلم در بخش‌های مختلف از جمله بین الملل متقاضی حضور در جشنواره بوده اند که در میان آن‌ها اسامی ۱۱۹ کشور جهان دیده می‌شود.

وی گفت: در مجموع ۴۰۰ فیلمساز داخلی به جشنواره اضافه شده‌اند که نسبت به سال گذشته ۲۷ درصد رشد کمی را شاهد هستیم. این جشنواره به دلیل اهمیت و شهرتی که در کشور‌های مختلف دنیا پیدا کرده، از اعتبار بالایی برخوردار است و به همین دلیل امسال رشد چشمگیری را از جهت تعداد آثار ارسالی شاهد هستیم.

عشیری با بیان اینکه دوازدهمین دوره از جشنواره فیلم ۱۰۰ از لحاظ مضامین بسیار انطباق بیشتری به فراخوان موضوعات اعلام شده دارد، عنوان کرد: جشنواره فیلم ۱۰۰ بنا بر شعار خود که اخلاق و سبک زندگی است، امسال بیشتر از دوره‌های دیگر به محوریت اهداف خود نزدیک‌ شده است و فیلم‌ها با مضمون‌های جشنواره تطابق بیشتری دارند.

مسئول روابط عمومی جشنواره فیلم صدثانیه‌ای همچنین در پایان با اشاره به اینکه امسال همانند سال گذشته بخش خارج از مسابقه نیز در جشنواره خواهد بود، تصریح کرد: جشنواره امسال از ۸ الی ۱۰ اسفند ماه در پردیس سینمایی آزادی برگزار می شود و فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه نمایش داده خواهند شد. نشست خبری جشنواره نیز دوشنبه ۶ اسفند در حوزه هنری برپا خواهد شد.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011