جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 121023 زمان انتشار : 09 بهمن 1397 12:39:00

دیدار دوباره دو دلداده قدیمی پس از بیست سال در «سقوط اضطراری»

هدی آهنگر بازیگر گفت:هانا و یاحیل دو دل داده قدیمی پس از بیست سال یه یکدیگر می ر‌سند، اما ماجراهایی برای آنها رخ می دهد.
دیدار دوباره دو دلداده قدیمی پس از بیست سال در «سقوط اضطراری»

 

 به گزارش سینماخبر هدی آهنگر بازیگر نمایش «سقوط اضطراری» درخصوص این نمایش و نقش خود گفت:با وجود این که نویسنده این نمایش نامه ایرانی است، اما فضای نمایش کاملا خارجی است. هانا دختری است یهودی، که از اسرائیل مهاجرت کرده و همراه پدر خود در آلمان زندگی می‌کند. در حال حاضر مدیر یک مدرسه در آلمان است. پسر عموی هانا (مناشه) افسر اطلاعاتی موصاد است که دلباخته هانا است ولی هانا به او علاقه ای ندارد. یاحیل پسری است که از کودکی با هانا بزرگ شده و حالا بعد از ۲۰ سال  یاحیل به آلمان می‌آید.در واقع بعد از ۲۰ سال دوباره عشق بین آن‌ها زنده می‌شود.

آهنگر در خصوص پیام نمایش «سقوط اضطراری» بیان کرد: پیام این نمایش پیام صلح است و تاکید می کند که نژاد پرست نباشید و روی ادیان خود تعصب افراطی نداشته باشید. کاراکتر مثبت نمایش یاحیل، در جایگاه معلم به دانش آموزان خود می‌آموزد که همه کتاب‌های دینی ارزش یک بار خواندن را دارند برای این که  بدانیم خدا در طول تاریخ با چه ادیانی و با چه زبانی صحبت کرده است که بر سر همین موضوع بسیار بازخواست می‌شود، البته پاسخ یاحیل این است که می‌گوید دوست دارم دانش آموزانم بدانند که خدا در زمان‌های مختلف با اقوامش و ادیان مختلف چگونه صحبت کرده و قصد انتقال چه پیامی را به انسان‌ها داشته است تا دانش آموزان با دید بازتری دین خود را برگزینند.

وی افزود: نمایش «سقوط اضطراری» در ظاهر نمایشی کاملا اجتماعی – خانوادگی و روایت گر یک داستان خطی عاشقانه است، اما در بطن ماجرا می‌بینیم که پدر هانا جزء سیاست مداران بوده و در زمانی قبل از انقلاب اسلامی با برادر خود در ایران کار‌های سیاسی انجام می‌دادند که بعد از انقلاب، مجبور به فرار می‌شوند و به آلمان می‌روند.

آهنگر با اشاره به اینکه جشنواره تئاتر فجر همواره سرشار از هیجان برای تمامی هنرمندان بوده است، بیان کرد:  قاعدتا ما هم به عنوان هنرمند علاقه به حضور در جشنواره تئاتر فجر داریم. نمایش «سقوط اضطراری» در بخش چهل سالگی انقلاب قرار دارد. در این بخش نمایش‌های بسیار محکم و مغزداری شرکت کرده اند و برای ما باعث افتخار است که در این بخش از جشنواره تئاتر فجر حضور داریم.

وی ادامه داد:متاسفانه نمایش‌های بخش چهل سالگی انقلاب در بخش مسابقه قرار ندارند. اما فضای جشنواره تئاتر فجر به اندازه ای خوب است که همه هنرمندان علاقه به حضور در آن دارند و اینکه منتقدان، بزرگان و دوستان تئاتری کار را می‌بینند برای ما بسیار با ارزش است.

خلاصه نمایش:

هانا و یاحیل دو دل داده قدیمی پس از بیست سال یه یکدیگر می ر‌سند، اما مناشه ضلع سوم این مثلث، سر بزنگاه می‌رسد. مناشه افسر ارشد اطلاعات موساد است و یاحیل فراری تحت تعقیب اطلاعات موساد.

سید علی موسویان کارگردان و کرامت رودساز، مسعود رحیم پور، هدی آهنگر، محمد علی عسگری و سید علی موسویان بازیگران نمایش «سقوط اضطراری» هستند.

گفتنی است نمایش «سقوط اضطراری» از تاریخ ۲۸ دی تا ۱۹ بهمن هر شب ساعت ۱۸ در تماشاخانه مهر حوزه هنری به روی صحنه می‌رود.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011