جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 119720 زمان انتشار : 15 آبان 1397 15:17:00

تدارک گسترده رادیو برای مناسبت‌های پایانی ایام ماه صفر

همزمان با فرا رسیدن ایام سوگواری امام حسن مجتبی (ع)، امام رضا (ع) و نبی مکرم اسلام (ص)، معاونت صدا با تولید و پخش برنامه‌های مختلف مخاطبان را همراهی می‌کند.
تدارک گسترده رادیو برای مناسبت‌های پایانی ایام ماه صفر

به گزارش سینماخبر  به نقل از روابط عمومی معاونت صدا؛ شبکه‌های مختلف رادیویی با هدف تبیین معارف اهل بیت عصمت و طهارت و همچنین بیان مظلومیت‌های وارد شده به خاندان مطهر نبی مکرم اسلام (ص)، برنامه‌های متعددی را روی آنتن می‌برند. بر این اساس با سخنرانی، مرثیه سرایی، گفتگو، نمایش‌های فاخر رادیویی، گزارش از اماکن مذهبی و مراسم‌های مختلف عزاداری‌های عاشقان اهل بیت برنامه‌های خود را به سمع مخاطبان می‌رسانند.

از این رو گزیده‌ای از این برنامه‌ها به شرح ذیل اعلام می‌شود:

رادیو ایران

این شبکه برنامه‌های دور عاشقان، مشاعره عاشورایی، نوبت نوا، آه از غربت بهار، با کریمان، نور هشتم، حرفی از نام تو، بر بام بهشت، در ماتم خورشید، به روایت آسمان، صفحه من، تقویم تاریخ و راه شب را با موضوعاتی مانند پخش نغمه و نوا‌های حزن انگیز متناسب با حال و هوای روز‌های آخر ماه صفر، گفتگو، سخنرانی، بررسی شخصیت والای پیامبر گرامی اسلام، امام رضا (ع) و امام حسن مجتبی (ع) و مداحی را منتشر می‌کند.

رادیو فرهنگ

رادیو فرهنگ با برنامه‌های نام آوران ایران زمین، جلوه حسن، عطر لطیف یاس، باغ‌های معطر گل سرخ، آستان اجابت، خورشید در هوای ماتم، پر گشودن به آسمان هشتم، صبح به وقت فرهنگ، کافه نیمروز و گفتارش عاشقان خاندان عصمت و طهارت را همراهی می‌کنند. بر این اساس موضوعاتی مانند معرفی کتاب درخصوص امام رضا (ع)، شعر رضوی، انعکاس حضور ایرانیان در این مناسبت‌ها و سالروز شهادت امام رضا (ع) -امام حسن محتبی (ع) و رحلت پیامبراسلام (ص)، دانشنامه امام رضا (ع) - دلایل محبویت امام رضا (ع) در بین مردم)، زیارت در فرهنگ مردم، بیان مظلومیت‌های امام حسن مجتبی (ع) را به روی آنتن می‌برند.

رادیو قرآن

رادیو قرآن به مناسبت این ایام قدم به قدم تا حرم، مهر تابان، نمایش قرآنی، اشراق و صلوات خاصه امام رضا (ع) را منتشر می‌کند. بر این اساس پخش زیارت جامعه کبیره به مناسبت شب رحلت رسول اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، نمایش قرآنی، پخش زیارت حضرت رسول از بعید به مناسبت ۲۸ صفر، پخش زیارت خاصه امام رضا (ع) به مناسبت شهادت ثامن الحجج (ع) و بیان رشادت‌ها و تدابیر امام حسن مجتبی (ع) را در این برنامه‌ها وجود داد.

رادیو تهران

رادیو تهران همراه با عزاداران برنامه‌های از مدینه تا مشهد، پناه غریبان، کتاب شب و آوای نور را به سمع مخاطبان می‌رساند. موضوعاتی از قبیل: بررسی شخصیت و مناقب اخلاقی حضرت محمد (ص)، حضرت امام رضا (ع) و امام حسن مجتبی (ع)، شرح سفرامام رضا (ع) از مدینه به مرو و مشهد، خوانش اشعار مذهبی، پخش زیارتنامه امام رضا (ع)، بیان مظلومیت‌های بی سابقه امام حسن مجتبی (ع) و ذکر زیارت نامه حضرت رسول اکرم (ص) در این برنامه‌ها مطرح می‌شود.

رادیو پیام

رادیو پیام در تمامی بخش‌های خود با اشاره به ابعاد دینی و تاریخی شهادت امام رضا (ع)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و نبی مکرم اسلام (ص)، بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، پخش مداحی، روضه، نوحه و موسیقی‌های متناسب ماه صفر با مخاطبان همراه می‌شود.

رادیو معارف

رادیو معارف با برنامه‌های حدیث مهر، شبستان، به رنگ خدا، خانه مهر، بر بال سخن، پیام ولایت و مهربان باشیم به استقبال این ایام می‌رود.

شرح دیدار‌ها و خطبه‌های حضرت امام رضا (ع)، توسل و عرض ارادت به اهل بیت، نقش مجالس عزا در اصلاح فرهنگ جامعه، آداب و ادب اقامه عزا، اخلاق محمدی، نقش محبت اهل بیت در رشد ارزش‌های فرزندان، بررسی ابعاد شخصیتی امام حسن مجتبی (ع) و اقدامات مهم ایشان در حفظ اسلام، اطلاع‌رسانی از مناسبت‌های مذهبی پایان ماه صفر در کشور و جهان و پوشش خبری مراکز و هیئات سراسر جهان اسلام در این برنامه‌ها مطرح می‌شود.

رادیو جوان

برنامه‌های پیاده تا خدا، اشک باران، کاروان عشق، دولت عشق و سفیر مهربان از رادیو جوان پخش می‌شود.

آشنایی با سبک و سیره زندگی پیامبر (ص) و امامان معصوم، بیان مظلومیت‌های امام حسن مجتبی (ع). بررسی ویژگی‌ها و فضایل اخلاقی پیامبر اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) و ویژگی‌های شخصیتی امام رضا (ع) مداحی و مرثیه سرایی موضوعات این برنامه هاست.

رادیو سلامت

به زندگی سلام کن، خونه زندگی، پشت پلک صبح و فرزند من برنامه‌هایی است که از رادیو سلامت پخش می‌شود.

بر اساس این ایام موضوعاتی از قبیل: اهمیت نیکی به دیگران با توجه به سیره زندگانی امام رضا (ع)، نقش وقف در حمایت از گروه‌های آسیب پذیر اجتماعی، اهمیت از خود گذشتگی، اهمیت نقش رضایتمندی در زندگی و انتقال آموزه‌های دینی به فرزندان در این برنامه مطرح می‌شود.

رادیو نمایش

شبکه رادیویی نمایش، نمایش‌های رادیویی فاخری را به مناسبت این ایام تدارک دیده است. بر این اساس سریال رادیویی بلوا روی آنتن رادیو نمایش می‌رود. این نمایش درمورد واپسین روز‌های عمر پیامبر گرامی اسلام (ص) و سودای قدرت در دل بعضی دشمنان دین است.

نمایش رادیویی پند پیامبر درباره مردی است که از بادیه نزد پیامبر می‌آید و تقاضای پند می‌کند.

نمایش رادیویی تنیده در جان به مناسبت شهادت امام حسن مجتبی (ع) از رادیو نمایش پخش می‌شود. این نمایش روایتگر دغدغه‌های مردی جوان در دوران امامت امام حسن مجتبی (ع) است. خورشید من بتاب و گواه من یاقوت نیز عنوان آثاری است که به مناسبت شهادت امام رضا (ع) به روی آنتن می‌رود.

رادیو گفتگو

برنامه‌های عشق و ایمان، سپهر امامت، آفاق روح هستی و ستاره‌ها نمی‌میرند، از این شبکه به روی آنتن می‌رود. در این برنامه‌ها موضوعاتی از قبیل تبیین شخصیت علمی امام رضا (ع)، روش شناسی مناظرات امام رضا (ع)، چگونگی شکل گیری حکومت دینی در زمان پیامبر (ص)، ترویج سبک زندگی امام حسن (ع) صبر و حلم و بردباری مطرح می‌شود.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011