جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 119498 زمان انتشار : 18 مهر 1397 15:21:00
رئیس اتحادیه رادیو و‌ تلویزیون‌های اسلامی مطرح کرد؛

انعکاس خبری پیاده روی اربعین از سوی ۴۰۰ رسانه

رئیس اتحادیه رادیو و‌ تلویزیون‌های کشورهای اسلامی گفت: امسال ۴۰۰ رسانه از ۴۳ کشور حماسه پیاده‌روی اربعین حسینی را پوشش می‌دهند.
انعکاس خبری پیاده روی اربعین از سوی ۴۰۰ رسانه

به گزارش سینماخبر   حجت‌الاسلام کریمیان رئیس اتحادیه رادیو و‌ تلویزیون‌های کشورهای اسلامی با بیان اینکه اصحاب رسانه، پیام‌رسان حماسه اربعین خواهند بود، اظهار داشت: در عراق چند نگرانی جدی داریم،برخی گروه ها طرحی را از سوی آمریکایی‌ها انجام دادند تا آینده عراق را متحول و کاری کنند ارتباط ایران و عراق کاسته و ارتباطات عراق با کشورهای عربی افزایش یابد.

وی‌ با اشاره به راه اندازی مرکز اعتدال به منظور برهم زدن ارتباط ایران و عراق افزود: امسال حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار زائر عراقی به ایران آمده‌اند که تا پایان سال این تعداد به ۲ میلیون نفر خواهد رسید. در داخل کشور ما متاسفانه برخی با طراحی دشمن همراه می‌شوند و دانسته یا ندانسته به سمت اهداف دشمن پیش می‌روند.

حجت الاسلام کریمیان اربعین را بزرگ‌ترین پیوند بین ایران و عراق دانست و گفت: یکی از نگرانی‌های جدی ما در اربعین این است که دشمن کاری کند تا این اتفاقات در رسانه‌ها پررنگ شود از این رو باید در این زمینه هوشیار بود.

وی با بیان اینکه این روزها در عراق اتفاقات مهمی افتاده است، افزود: اراده مردم عراق بر همه اراده‌های خارجی غلبه کرد اما با این‌ وجود ‌نباید از توطئه دشمن غافل بود و‌ از توطئه‌های آنها برای تقلیل اربعین چشم پوشید علاوه بر این یکی از نگرانی‌ها کاهش تعداد زائران ایرانی در اربعین است که به نفع ایران‌ و‌ عراق نخواهد بود.

رئیس اتحادیه رادیو‌ و‌ تلویزیون‌های کشورهای اسلامی با اشاره به اینکه برخی مردم عراق پول جمع کردند تا ویزای زائران ایرانی را بدهند، گفت: برخی می‌گفتند برای یک هزار زائر پول جمع کردیم که این نشان از عمق بخشی فرهنگی و عقیدتی است.

وی با بیان اینکه یکی از علمای عراق در‌ محضر رهبری گزارشی از اربعین و حضور ۱۱ میلیون زائر داد، افزود: حضرت آقا فرمودند که این همه جمعیتی که آمدند، آیا چیزی از کربلا برداشتند و‌ بردند؟ فرمودند این شور است و ارزش دارد، اما باید به شعور و بصیرت تبدیل شود. به همین دلیل باید در تولید محتوای عاشورایی تمرکز کرد تا به این مطالبه رهبری برسیم.

حجت الاسلام کریمیان با اشاره به انسجام رسانه‌ای در ایام اربعین گفت: ما در سال گذشته روزانه به طور متوسط ۸۰۰ گزارش تلویزیونی روی ماهواره ارسال می‌کردیم که بزرگ‌ترین اقدام رسانه‌ای است.

وی افزود: بیش از ۵۰ اس ان جی مستقر می‌شود و  از ۲۷ محرم کار رسانه‌ای آغاز شده است.

وی‌ با بیان اینکه حدود ۴۰۰ رسانه از ۴۳ کشور در مراسم اربعین امسال حضور می‌یابند، افزود: امسال از حضور یک هزار‌ و‌ ۲۰۰ کارشناس مذهبی سیاسی بهره می‌بریم‌ و ۴۰ فرکانس ماهواره‌ای از اربعین خواهیم داشت.
استقرار ۲۰ دوربین در بین الحرمین

حجت الاسلام کریمیان با اشاره به اینکه در بین‌الحرمین حدود ۲۰ دوربین مستقر خواهیم کرد، گفت: تلاش می‌کنیم تا اجتماع بزرگ انسانی و‌ معنوی را منعکس کرده و از شدت بایکوت خبری اربعین بکاهیم.

وی با بیان اینکه همکاران ما در فرودگاه نجف و‌ مرزها و ایستگاه‌ در ۲۸۵ موکب امام رضا (ع) فعالیت می‌کنند، بیان کرد: فرم‌هایی پیش‌بینی شده تا مجوزهای دوربین صادر شود و در فرودگاه نجف هم این امر‌ امکان‌پذیر است امیدواریم امسال شاهد اربعین بزرگ‌ و‌ با پوشش رسانه‌ای جهانی باشیم.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011