جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 118337 زمان انتشار : 30 اردیبهشت 1397 13:33:00

پیکر حسین شهاب تشییع شد/ گلایه یک بازیگر پیشکسوت از کارگردان سینما

پیکر حسین شهاب بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون در خانه سینمای شماره ۲ با حضور جمعی از هنرمندان تشییع شد.
پیکر حسین شهاب تشییع شد/ گلایه یک بازیگر پیشکسوت از کارگردان سینما

به گزارش سینماخبر مراسم تشییع پیکر حسین شهاب بازیگر سینما و تلویزیون صبح امروز یکشنبه سی ام اردیبهشت ماه در خانه سینمای شماره ۲ برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، کامران ملکی ضمن تسلیت به خانواده شهاب گفت: حسین شهاب همیشه اولین نفر در مراسم‌های این چنینی بود و امروز متاسفانه برای بدرقه وی آمده ایم. قطعا جای هنرمندانی مانند حسین شهاب در آن دنیا جای خوبی خواهد بود.

علی دهکردی رئیس انجمن بازیگران بیان کرد: این بار قرعه به نام حسین شهاب افتاد؛ مردی که هیچ کس خاطره بدی از وی ندارد. او جزو بازیگرانی بود که از بدنه واقعی سینمای قبل از انقلاب به سینمای بعد از انقلاب منتقل شد و با آن تطبیق پیدا کرد.

وی تاکید کرد: شهاب، هنرپیشه واقعی از میانه واقعی و ملموس سینما بود که خاطرات قابل توجهی در زمینه سینمای قبل از انقلاب داشت، خاطراتی که تاریخ سینمای قبل از انقلاب را شامل می‌شود. از مستندسازان و منتقدان و تاریخ نگاران می‌خواهم سراغ این دسته از هنرمندان بروند و تاریخ سینمای ایران را با کمک آن‌ها ثبت کنند.

وی تاکید کرد: حسین شهاب هنرپیشه بود، بدلکار نبود، اما به جای ستارگان بزرگی در سینمای ایران در بسیاری از صحنه‌ها بازی کرد و ما روی پرده سینما به جای شهاب آن ستاره را تشویق کرده ایم.

فریدون جیرانی نویسنده و کارگردان سینما نیز بیان کرد: جمعی از بازیگران سینمای ایران بودند که داستان‌های سرگرم کننده فیلم فارسی را تکمیل می‌کردند، یک طرف قهرمان داستان و یک طرف خلافکار‌های سینما بودند و این افراد در فیلم‌ها نقش مهمی بازی می‌کردند.

وی ادامه داد: سینمای حادثه‌ای ایران مدیون هنرمندانی از این دست بود، زیرا آن‌ها خود را برای این سینما فدا کرد. حسین شهاب نسل بعدی بود که به این سینما آمد و کمتر به این نسل توجه شده است. من حسین شهاب را ندیده بودم، اما تعریف وی را از تهیه کنندگانی که امروز در این مراسم نیستند بار‌ها شنیده ام.

حبیب اللهیاری تهیه کننده سینما نیز گفت: من و حسین شهاب از دوره ابتدایی هم کلاس بود. روحیه جوانمردی حسین شهاب باعث شد به سینما وارد شود و درنهایت بالای ۱۷۰ فیلم بازی کرد.

محمد شیری: فریدون جیرانی به امثال حسین شهاب نقش نمی دهد!

محمد شیری بازیگر سینما و تلویزیون نیز بیان کرد: حال خوبی ندارم؛ چرا که طی این مدت همیشه در کنار حسین شهاب بودم، این را می‌دانم که شهاب دیگر از سینما و تلویزیون متنفر شده بود، مطمئن هستم که همین آقای فریدون جیرانی اگر نقشی هم در فیلم خود داشت به بازیگرانی مانند حسین شهاب نمی‌داد. اینجا می‌گویم که همه حسین‌ شهاب ها بیکار هستند و همه به دلیل شرایط موجود دچار افسردگی شده اند.

حبیب اسماعیلی تهیه کننده سینما نیز بیان کرد: امیدوارم شرایطی فراهم شود که این دوستان امنیت کاری داشته باشند چراکه داشتن شغل، عمر و امید را زیاد می‌کند.

مژگان دخترخوانده حسین شهاب در پایان مراسم از همه کسانی که طی این مدت این بازیگر را تنها نگذاشته بودند، تشکر کرد و گفت: حسین شهاب توقع‌هایی از خیلی از افراد داشت. من از بازیگران قدیمی سینمای ایران خواستم که برای حسین شهاب وقت بگذارند و به دیدنش بیایند، اما متاسفانه نتوانستم کسی را راضی کنم.

منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما نیز در پایان مراسم گفت: این لحظات همیشه دردناک است. محمد شیری عزیز فریاد می‌زند و دیگری گلایه می‌کند و ما باید این گلایه‌ها را به جان بخریم و به آن توجه کنیم. تولید یک فیلم یک حرکت جمعی است پس غم و شادی آن نیز جمعی است. من از همه کسانی که امروز در این مراسم حضور داشتند سپاسگزارم.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011