جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 118298 زمان انتشار : 26 اردیبهشت 1397 12:39:00
نگاهی به ۴ فصل خندوانه؛

خندوانه به دنبال محبوبیتی بیش از گذشته/نتیجه فصل پنجم برنامه رامبد جوان با حضور جناب خان چه خواهد شد؟

برنامه "خندوانه" به کارگردانی رامبد جوان یکی از پرمخاطب ترین برنامه های تلویزیون در چند سال اخیر است که در هر قسمت با چهره‌های سرشناس سینما، تلویزیون، ورزش، سیاست و مانند آن در مورد خنده و شادی گفت‌وگو می‌کند.
خندوانه به دنبال محبوبیتی بیش از گذشته/نتیجه فصل پنجم برنامه رامبد جوان با حضور جناب خان چه خواهد شد؟

  به گزارش سینماخبر برنامه "خندوانه" به کارگردانی رامبد جوان یکی از پرمخاطب‌ترین برنامه‌های تلویزیون در چند سال اخیر است که در هر قسمت با چهره‌های سرشناس سینما، تلویزیون، ورزش، سیاست و مانند آن در مورد خنده و شادی گفت‌وگو می‌کند.

این برنامه در ادامه راه تولید با افزودن عروسک جناب‌خان در بین مخاطبان محبوبیت پیدا کرد و به جایی رسید که این برنامه بدون حضور جناب‌خان غیر قابل باور و سخت بود.

 

خندوانه

فصل اول؛ ظهور خلاقیت در برنامه سازی 

فصل اول خندوانه در 114 برنامه از ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ شروع شد و در ۳ آبان ۱۳۹۳ پایان یافت. در این فصل به جهت جدید بودن چنین برنامه‌ای در تلویزیون مخاطبان پای آن نشستند. برنامه‌ای که در آن از حضور مهمان شناخته شده علمی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی بهره برد و با آنان به گفت و گویی مفصل می‌پرداخت.

ایده‌هایی خلاقانه چون خنده 25 ثانیه ای و انتخاب خنده برتر با رای مردم، گزارش تیم برنامه از فضای شهر و مردم، گزارش استانی با حضور بهروز بقایی از ویژگی‌های فصل اول خندوانه بود.
 

فصل دوم، عروسکی که به محبوبیت رسید

در فصل دوم خندوانه  در 157 برنامه از ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ به روی آنتن رفت و در ۲۱ مهر ۱۳۹۴ پایان یافت و رامبد جوان با ایده‌های جدیدتر و در نقش  غافلگیر کننده مخاطب را با خود همراه کرد. حضور عروسکی به نام جناب‌خان به تنهایی میزان مخاطب را نسبت به فصل قبلی چند برابر کرد. عروسکی که با خلاقیت‌ها و هنر اجرایش در موسیقی، کلام و گرداندن برنامه از سایر عروسک‌ها متمایز بود و این به محبوبیت فصل دوم با درصد بسیار بالاتری از فصل یک منجر شد.

در این فصل البته بخش دیگری بود که با بخش‌های مربوط به اجرای جناب‌خان برابری می‌کرد. "خنداننده برتر" مسابقه‌ای بود که در سال ۱۳۹۴ از خندوانه پخش شد. این مسابقه با محوریت استندآپ کمدی میان ۱۶ کمدین و به صورت حذفی، با رای مردم برگزار می‌شد.

علیرضا خمسه، امین حیایی، سروش صحت، سید جواد رضویان، مهران غفوریان، رضا شفیعی جم، بیژن بنفشه‌خواه، سپند امیر سلیمانی، امیرمهدی ژوله، شقایق دهقان، الیکا عبدالرزاقی، امیر کربلایی‌زاده، سجاد افشاریان، علی‌رضا مسعودی، نادر سلیمانی و هومن حاجی عبداللهی ۱۶ کمدینی بودند که در این مسابقه شرکت کردند و در نهایت در آخرین قسمت برنامه به دلیل اتمام فصل دوم و نبودن فرصت برای اجرای فینالیست‌ها و رأی‌گیری که نیاز به ساختن چند قسمت دیگر از خندوانه بود رامبد جوان و عوامل برنامه تصمیم گرفتند که به صورت مشترک مهران غفوریان و امیرمهدی ژوله را به عنوان نفر اول خنداننده برتر معرفی کنند. مسابقه ای که پیش از این در تلویزیون وجود نداشت و مخاطبان زیادی را با خود همراه کرد.

خداحافظی با جمله معروف "شاد باشید" از دیگر ویژگی‌های فصل دوم خندوانه بود که بسیار به چشم آمد. در این فصلِ خندوانه، هر شب ۱۰۰ تماشاچی از کسانی که با این برنامه تماس گرفته بودند به‌صورت رایگان حضور داشتند.

خندوانه در فصل دوم به دلیل حضور جناب خان و مسابقه خنداننده برتر بسیار معروف‌تر و محبوب‌تر شد.

خندوانه به دنبال محبوبیتی بیش از گذشته/نتیجه فصل پنجم برنامه رامبد جوان با حضور جناب خان چه خواهد شد؟
  خندوانه ای که با جناب خان به اوج رسید 

فصل سوم خندوانه در 137 قسمت از ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ شروع شد و در ۱۰ مهر ۱۳۹۵ به اتمام رسید.

شمایل کلی برنامه همانند دو فصل قبلی بود ولی بخشی تحت عنوان "لبآهنگ" به برنامه اضافه شد که در این بخش بازیگران، خوانندگان، ورزشکاران و افراد مشهور با حضور در برنامه خندوانه باید در مسابقه شرکت می‌کردند. در مسابقه لبآهنگ با پخش یک موزیک شرکت‌کنندگان باید بر روی موزیک لب می‌زدند و بینندگان به بهترین لبآهنگ رای می‌دادند. لبآهنگ به صورت سه مرحله‌ای برگزار می‌شود و در انتها ۳ نفر به فینال مسابقات راه می‌یافتند که در نهایت ارشا اقدسی به عنوان نفر برتر لباهنگ شناخته شد.

در این فصل نیز حضور جناب‌خان که دیگر مردم با او انس گرفته بودند بیش از پیش شد و شاید فصل سوم خندوانه به چهت خلاقیت‌ها و هنرنمایی عروسک جناب‌خان و صدا پیشه آن محمد بحرانی به ویژه در اجراهایی که به زبان شهرهای مختلف کشور داشتند و نیز بازی‌های جالب نیما شعبان نژاد در قالب شخصیت‌های مختلف از جمله بایرام بیش از فصل‌های دیگر دیده شد.

خندوانه بدون جناب خان 

فصل چهارم خندوانه از ۳۰ آذر ۱۳۹۵ شروع و ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ در 187 قسمت به پایان رسید.

در این فصل به دلیل مذاکراتی که با مالک عروسک جناب‌خان انجام شده بود و به نتیجه نرسید این عروسک در این فصل حضور نداشت بنابراین 4 عروسک که برادر هستند به برنامه دعوت شدند اما بسیار کم در برنامه حضور داشتند.

در نوروز ۹۶ آیتم مسابقه ادا بازی که شرکت کنندگان آن از هنرمندان و ورزش دوستانی چون مهران غفوریان، سپند امیر سلیمانی، مهرداد میناوند، حامد آهنگی، محمد نادری، نصر ا… رادش، نیما شعبان نژاد و خود رامبد جوان بودند با مخاطب روبه رو شد و بار نبود جناب خان در این فصل را به دوش کشید.

خندوانه به دنبال محبوبیتی بیش از گذشته/نتیجه فصل پنجم برنامه رامبد جوان با حضور جناب خان چه خواهد شد؟

ایده دیگری که فصل چهارم را با وجود نبود جناب‌خان با استقبال مخاطبان روبررو کرد بخش "خنداننده شو" بود. مسابقه خنداننده شو در این فصل از ابتدای فروردین شروع شده و تا اواسط مرداد ماه به پایان رسید. در این مسابقه شرکت کنندگان برای اولین بار در طول برنامه از میان مردم انتخاب شده‌اند و اقدام به استندآپ کمدی می‌کنند. در این مسابقه ۱۶ نفر از چند صد هزار نفر انتخاب شده و زیر نظر مربیان خود که شامل رامبد جوان، شقایق دهقان، حسن معجونی و اشکان خطیبی بود آموزش دیدند و طی هر قسمت به صورت ۴ نفره با هم به رقابت پرداختند. در پایان میثم درویشان‌پور توانست از حریف خود مجید افشاری پیشی بگیرد و جایزه برتر خنداننده شو را از آن خود کند. از مجموع سه میلیون و ۴۶۱ هزار و ۱۹۷ رای، سهم درویشان‌پور به عنوان نفر اول، یک میلیون و ۹۳۷ هزار و ۹ رای بود. مسابقه آخر در برج میلاد مقابل صدها نفر انجام شد.

در فصل چهارم برنامه خندوانه نبود عروسک جناب‌خان با آن اجراهای شیرین و دوست داشتنی برای مخاطب ملموس بود و به چشم می‌آمد اما رامبد جوان با ایده‌های خلاقانه‌ای که در این فصل پیاده کرد تقریبا محبوبیت برنامه خندوانه را پا برجا نگه داشت.

رامبد و جناب خان به دنبال خلق شگفتی

فصل پنجم خندوانه بنا بر پیش بینی رامبد جوان در 100 قسمت از امشب 26 اردیبشهت ماه همزمان با اولین شب ماه مبارک رمضان روی آنتن می رود.

در این فصل با رایزنی‌ها و مذاکرات حقوقی که انجام شد و به جهت رای صادره درباره اختلافات بر سر مالکیت جناب‌خان این عروسک مجددا به برنامه بازگشت و در این فصل به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

از ۲۰۰۰ مقاله‌ای که درباره خندیدن و خنده در جهان تألیف و نوشته شده‌بود، تقریباً ۹۰۰ مورد استخراج و بن‌مایه علمی برنامه خندوانه شد که بارزترین بخش این مقالات توجه به اثرات حیرت‌انگیز خنده در انسان‌ها بود.

با یک نگاه کلی از 4 فصل گذشته خندوانه و محبوبیتی که عروسک جناب‌خان  در بین مخاطبان دارد و نیز نبودش در فصل گذشته و حواشی‌ای که وجود داشت استقبال از این فصل خندوانه دور از انتظار نیست. در کنار این موضوع نباید البته از تیم ایده‍‌‌پردازی و کارشناسی رامبد جوان در برنامه خندوانه غافل بود که توانسته محبوبیت خنداونه را در 4 فصل گذشته حفظ و چه بسا بیشتر کند. باید دید رامبد جوان و جناب‌خان در فصل پنجم چگونه مخاطب را پای تلویزیون میخکوب می‌کنند. مسئله ای که چندان دور از انتظار نیست.

انتهای پیام/

 

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011