جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 117760 زمان انتشار : 07 اسفند 1396 13:06:00

رای‌گیری اسکار فردا تمام می‌شود/ شانس بالای «سه بیلبورد»

اعضای آکادمی اسکار تا فردا باید آرای خود را ارسال کنند و اکنون منتقدان سینمایی از «سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری» به عنوان فیلمی با شانس بالا برای کسب عنوان بهترین فیلم نام می‌برند.
رای‌گیری اسکار فردا تمام می‌شود/ شانس بالای «سه بیلبورد»

به گزارش سینماخبربه نقل از گلددربی، در حالی که فردا ۲۷ فوریه آخرین فرصت برای ارایه آرای اعضای آکادمی اسکار است، منتقدان از «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» تقریبا هم‌پای «شکل آب» برای کسب عنوان بهترین فیلم نام می‌برند.

این فیلم پس از پنج جایزه بفتا که یکشنبه پیش (۱۸ فوریه) کسب کرد، جایگاه تثبیت‌شده‌تری برای اسکار به دست آورد.

اکنون ۹ تن از ۲۶ متخصص اسکار از فیلم مارتین مک دونا به عنوان بهترین فیلم برای کسب جایزه اسکار یاد می‌کنند. رای این فیلم تا پیش از این ۵ رای بود.

«شکل آب» در جوایز بفتا سه جایزه دریافت کرد که جایزه بهترین کارگردانی برای گیلرمو دل تورو را هم دربرمی‌گرفت. آرای این فیلم از ۱۲ امتیاز به ۱۰ امتیاز کاهش یافته است.

«سه بیلبورد» در بفتا پنج جایزه برد که شامل بهترین فیلم و بهترین فیلم بریتانیایی بود و سم راکول در عین حال جایزه بهترین مرد مکمل را از آن خود کرد.

رای گیری برای اسکار از ۲۰ فوریه شروع شد و تا ۲۷ فوریه به پایان می‌رسد.

با این حال هنوز «شکل آب» در راس فهرست از نظر رای متخصصان جای دارد و از شانس ۵ به ۹ برخوردار است و به نظر می‌رسد جایزه اسکار را که ۴ مارس به برنده اهدا می‌شود، به خانه خواهد برد. «سه بیلبورد» اکنون از شانس قوی ۱۰ به ۲۱ برخوردار است و در مکان دوم جای دارد.

از این میان ۶ متخصص نیز به «برو بیرون» ساخته جوردن پیلی رای داده‌اند و این فیلم از شانس ۲ به ۷ برخوردار است. «لیدی برد» ساخته گرتا گرویک نیز از شانس یک به ۲۲ برخوردار است.

در هر حال ۱۰ متخصص شامل منتقدهایی از روتن تومیتوز، گلددربی، ورایتی، ددلاین، یواس‌ای تودی، ایندی‌وایر، انترتینمنت ویکلی، هالیوود السور و راجر ایبرت.کام به «شکل آب» رای داده‌اند.

رای دهندگان به «سه بیلبورد» نیز منتقدان سینمایی گلددربی، والچر، هالیوود لایف، فاکس نیوز، نیو ناو نکست، آواردز دیلی، رولینگ استون و ای‌اس‌پی‌ان بوده‌اند.

۶ منتقد نیز به «برو بیرون» رای داده‌اند و تنها رای دهنده به «لیدی برد» کریس روزن از انترتینمنت ویکلی بوده است.

در مکان بعدی «دانکرک» با شانس یک به ۶۶، «پست» با شانس یک به ۶۶، «مرا به نام خودت صدا بزن» با شانس یک به ۱۰۰، «تیره ترین ساعت» با شانس یک به ۱۰۰، «نخ خیال» با شانس یک به ۱۰۰ هستند. 

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011