جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 116165 زمان انتشار : 21 شهریور 1396 09:40:00

آموزش مداحی در رادیو تهران

شبکه رادیویی تهران به منظور آشنایی بیشتر نوجوانان با راهکارهای اجرایی مداحی، ویژه برنامه هم نوایان تهرانی را تقدیم مخاطبان می‌کند.
آموزش مداحی در رادیو تهران
  به گزارش  سینماخبر :  شبکه رادیویی تهران به منظور آشنایی هرچه بیشتر نوجوانان با آموزش اصولی و راهکارهای اجرایی مداحی و مرثیه‌سرایی اهل بیت (ع) ویژه برنامه هم نوایان تهرانی را تقدیم مخاطبان می کند.
 
میثم کطائیان تهیه کننده برنامه با اعلام این خبر گفت: اگرچه برنامه «هم نوایان تهرانی» در قالب مسابقه طراحی شده، در واقع یک دوره آموزشی مداحی ویژه علاقه‌مندان است. داوران با اشاره به شیوه خوانش مداحان جوان در این برنامه، به مسائل و جزئیات ریز و صحیح مداحی می پردازند.

وی با اشاره به روال اجرای این برنامه خاطرنشان کرد: در این مسابقه 9 گروه 3 نفره شرکت خواهند کرد، از مجموع کسانی که ثبت نام کرده اند ما 27 نفر از نوجوانان و جوانان را برای شرکت در مسابقه و رقابت انتخاب کرده‌ایم. روال این برنامه این گونه است که پس از اجرای هر گروه، داوران به نقد، بررسی و نحوه اجرای مداحی و روضه‌خوانی مداحان خواهند پرداخت.

اشتباهاتی که هر یک از شرکت کنندگان در خوانش دارند، عنوان می شود و در پایان این رقابت برگزیدگان نهایی از میان این سه گروه انتخاب خواهند شد. در پایان این رقابت هم به برگزیدگان برتر جوایز نفیسی اهدا می شود؛ به نفر اول هزینه رفت و برگشت به کربلای معلی و نفرات دوم تا سوم هزینه سفر زیارتی به مشهد مقدس و... اهدا خواهد شد.

داوران حاج رحمان نوازنی، حاج محمود تاری و حاج حسین هوشیار در این برنامه حضور خواهند یافت. داوران این مسابقه به صوت، لحن و منبع روضه‌خوانی مداحان و ... توجه می‌کنند.

تهیه کننده برنامه تصریح کرد: علاقه مندانی که موفق به شرکت در این مسابقه نشده اند، می توانند این برنامه را گوش کنند تا ضمن آمادگی در اجرای مداحی، در مسابقات بعدی، شرکت کنند. این مسابقه اولین رقابت مداحان جوان در خانه مداحان است.

شایان ذکر است؛ مسابقه مداحی «هم نوایان تهرانی» در 14 قسمت 60 دقیقه‌ای، از 31 شهریور ساعت 18 و 30 دقیقه روی آنتن رادیو تهران می رود.

منبع: باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011