جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 115349 زمان انتشار : 11 تیر 1396 11:00:00
کاظم سیاحی:

سروش صحت اصرار داشت تیپ‌سازی نکنیم

بازیگر سریال «لیسانسه ها» با اشاره به شباهت سریال های نمایشی و کمدی بیان کرد که همه از مخاطب گرفته تا برنامه ساز و مدیران توقع خود را از آثار بالاتر ببرند تا با تکرار مواجه نشویم.
سروش صحت اصرار داشت تیپ‌سازی نکنیم

به گزارش سینماخبر :    کاظم سیاحی بازیگر سریال «لیسانسه ها» که این روزها فاز دوم آن به کارگردانی سروش صحت در حال تصویربرداری است، گفت: در حال حاضر مشغول کار برای این سریال هستیم و همان روال گذشته را طی می کنیم، تلاشمان هم بر این است که فاز دوم بهتر از فاز اول باشد.

وی درباره فاز دوم این سریال و جذابیت های آن همانند فصل قبل بیان کرد: ما فاز دوم را بلافاصله از فاز اول شروع کردیم و فکر می کنم همین کار باعث انسجام و بهم پیوستگی کار می شود بنابراین شاید چندان ریسکی درباره فصل دوم وجود نداشته باشد.

بازیگر «لیسانسه ها» با اشاره به متن های این سریال در هنگام تمرین با سروش صحت توضیح داد: امکان تغییر در متن ها وجود دارد و اینگونه نیست که پیشنهادی صورت نگیرد. با این حال چون متن های مشخصی داریم کار براساس متن جلو می رود و اگر پیشنهادی هم باشد مطرح می شود.

سیاحی در واکنش به ویژگی های این سریال که از شخصیت پردازی برخوردار است برخلاف بسیاری از کمدی هایی که از تیپ سازی کمک می گیرند، گفت: مسلما تیپ سازی هم لازم است چون گونه ای از کار است و می توان با آن هم نقش هایی را خلق کرد با این حال قرار شد «لیسانسه ها» شخصیت‌پردازی داشته باشد و از تیپ فاصله بگیرد که خود سروش صحت هم اصرار داشت این اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به ویژگی های این مجموعه کمدی اظهار کرد: یک اتفاق خوب در این سریال این است که تاحدودی از شکل عرف طنزها فاصله گرفت و نشان داد که می شود به شیوه های دیگری هم مخاطب را خنداند. درواقع این سریال اصراری به خنداندن نداشت بلکه مخاطب ممکن است صحنه هایی را ببیند و بخندد و لحظه هایی هم برایش تلخ باشد. داستان این سریال زندگی بخشی از آدم های جامعه بود و سعی کرد به روایت آن زندگی ها متعهد باشد.

سیاحی درباره سریال های کمدی تلویزیون نیز عنوان کرد: خوب است ما برنامه سازان، مردم و مدیران کمی توقع خود را بالاتر ببریم و از برنامه ها و شکل و فرم تکراری فاصله بگیریم.

وی در پایان گفت: مدیران تلویزیون نوع دید و نگاهشان را به برنامه ها عوض کنند چراکه برای پرهیز از چرخه تکرار در درجه اول مدیری که کاری را سفارش می دهد باید نگاهش را تغییر دهد.

به گفته این بازیگر، تصویربرداری سریال «لیسانسه ها» تا پایان تابستان طول می کشد و گروه مشغول کار هستند.

منبع: مهر

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011