جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر : 105580 زمان انتشار : 03 مهر 1395 17:30:00

چگونه با لوکاس و اسپیلبرگ شریک و همکار شوید؟

کاتلین کندی همکار طولانی مدت استیون اسپیلبرگ و جورج لوکاس کارگردانان مطرح آمریکایی هفته پیش گفت شانس و اقبال در شکل گیری موفقیت های عظیم این دو و مشارکت وی در آن سهم عمده ای داشته است.
چگونه با لوکاس و اسپیلبرگ شریک و همکار شوید؟

 به گزارش سینماخبر،کندی افزود: روزی جورج لوکاس در یک تصادف شدید اتومبیل آسیب دید و این برادر پدر بزرگ من بود که او را از درون لاشه اتومبیل بیرون کشید. این مسئله زمینه ای شد تا در سال ۱۹۸۱ و موقع ساخت قسمت اول «ایندیانا جونز» با لوکاس و اسپیلبرگ همکاری کنم و از آن پس شریک اقتصادی هر دویشان شدم. در اواخر دهه گذشته اسپیلبرگ در مقام تهیه کننده فیلم فضایی و خیالی «سوپر هشت» به طور تصادفی جی جی ابرامز را برای کارگردانی این فیلم یافت و این مقدمه ای شد تا والت دیسنی میراث دار جورج لوکاس در فیلم های «جنگ ستارگان»، ابرامز را برای کارگردانی قسمت هفتم «استار وارز» برگزیند. بله، اینها همگی اتفاقی و حکم سرنوشت است. کاتلین کندی همچنین گفت: فیلم های استاروارز هم کلکسیونی از دیدارهای تصادفی و اتفاقات لحظه ای و ملاقات هایی است که بدون قرار قبلی شکل می گیرند و بر این اساس ما نباید از استمرار همین اتفاقات در زندگی واقعی مان شگفت زده شویم. شاید هم همه اینها همان نیرو و قوای اصلی موجود در سری فیلم های جنگ ستارگان باشد که از واژه فورس برای نامگذاری و توصیف آن استفاده شده و امپراتوری فضایی به تصویر کشیده شده در فضا نیز آن را هسته مرکزی خود قرار داده و تلقی کرده است. اگر از من بپرسند که آیا همه اینها محصول وجود فورس در صحنه زندگی ما است، خواهم گفت آری!
شایان ذکر است که قسمت هفتم «جنگ ستارگان» هم که در اواخر سال ۲۰۱۵ اکران شد و امواج فروش عظیم آن به ماههای نخستین از سال ۲۰۱۶ هم کشیده شد و عملاً به سومین فیلم سودساز تاریخ تبدیل گشت، از واژه Force برای نامگذاری خود بهره مند شده و نام جنبی و کامل کننده آن «نیرو بیدار می شود» است. کندی به رغم همکاری های طولانی و وسیع اش با اسپیلبرگ و لوکاس از مشارکت در سایر پروژه های سینمایی نیز باز نمانده است و هر از چند گاه اسم و عنوان وی به عنوان مدیر تولید یا سرمایه گذار برخی فیلم های دیگر نیز می آید. آثاری که البته ارتباطی با فورس مورد اشاره کندی ندارند و شاید به اندازه آن تصادفی و نتیجه قضا و قدر نباشند!

بانی فیلم


  •  

     

     

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
پر بیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011