جستجو:

کارگردان نمایش «لیرشاه» اظهار کرد که این اثر نمایشی در اصل برای گروه سنی نوجوان به بالاست و بهترین مخاطب آن خانواده ها و فرزندان شان هستند.

بهترین مبلغ برای تئاتر، خود تماشاگرانی هستند که نمایش را دیدند و از آن راضی هستند و به دیگران تبلیغ می کنند.

شیرین یزدانبخش که چندین پیشنهاد حضور و ایفای نقش در تئاتر را داشته است، درباره بازی نکردن خود بر صحنه تئاتر تأکید کرد که توانایی جسمی بازی در تئاتر را ندارد.

نمایش «ویولن تایتانیک» به کارگردانی پیترو فلوریدیا، کارگردان ایتالیایی که پیش از جشنواره تئاتر فجر اجرا شده بود دوباره به صحنه می‌رود.

اجرای پرفورمنس «دو سه فرسخ از شمران قدیم» به نویسندگی و کارگردانی میثم محمد در مجتمع عرش آجودانیه آغاز شده است.

نمایش «لیرشاه» به کارگردانی محمد عاقبتی از ۲۴ بهمن ماه در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می رود.

داود کیانیان پیشکسوت هنر نمایش، معتقد است برای عرصه تئاتر کودک ظرفیت‌ها باید 10 هزار برابر شود، این درحالی است که در مدارس دانش‌آموزان طبق بخشنامه اگر علاقمند باشند تنها می‌توانند، تئاتر دانش‌آموزی کار کنند؛ در حالی که گاهی دختران نیز در برخی مقاطع توسط همین بخشنامه‌ها از فعالیت تئاتری منع می‌شوند.

هدف نمایش ما، این است که دیدگاه مردم را نسبت به جوانان معلول تغییر بدهیم.

کارگردان نمایش «ناسور» که در بخش مسابقه مرور تئاتر ایران سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به صحنه رفت، در یادداشتی نسبت به داوری آثار در جشنواره انتقاد کرد.

صالحی اميری گفت: حجم نمایش هایی که در تهران و سراسر کشور روی صحنه‌اند، نشانگر شوق و اشتیاق جوانان به تئاتر است.

دومین پنل تخصصی دراماتورژی و جایگاهی که درتئاتر دارد و اینکه چگونه می‌توان این مهارت را در تئاتر ایران تقویت کرد روز یکشنبه دهم بهمن ماه درمدرسه تئاتر و تماشاخانه سه نقطه با حضور سرکار خانم دکتر نرگس یزدی و آقایان : منصور براهیمی ، جلال تهرانی و علی پورعیسی تشکیل شد .

جرزی زون کارگردان لهستانی می‌گوید: «شما نسبت به اروپایی‌ها مهربانید. ایرانی‌ها در خیابان همیشه لبخند به لب دارند و طوری برخورد می کنند انگار با هم آشنا هستیم.»

نمایش «خوشبختی‌های کوچک سوسک شدن» برداشتی آزاد از داستان بلند مسخ کافکا است که به صورت شبه عروسکی اجرا شده است. شخصیت‌ها زندگی‌شان روال عادی دارد تا اینکه یکی از اعضای خانواده به سوسک تبدیل می‌شود!

نمایش «مافیا» به کارگردانی افروز فروزند و با حضور نگار عابدی به عنوان یکی از بازیگران این اثر در تماشاخانه باران به صحنه می‌رود.

بوشهری با نمایش "دره شیطان" که قرار است 21 روز روی صحنه اجرا باشد، با مخاطبان هنر نمایش دیدار می کند.

آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای سینما خبر محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011